Elektrikli Microlino Geliyor! Daha Küçüğü Yok

Tamamen elektrikli Microlino modeli seri üretime giriyor. Araç hakkında nasıl detaylar var? Microlino ne zaman gelecek?

Abone ol

Bu ay kaç adet minik elektrikli otomobil yazısı paylaştık bilmiyorum. Çok yaygın bir şekilde küçük boyutlarda araçlar tanıtılmaya başladı. Şehir hayatının getirdiği trafik yoğunluğunu bir nebze azaltmak ve yakıt tasarrufu sağlamak için tercih edilen bu modellere bir yenisi daha ekleniyor. Bu kez eklenen yeni seri Microlino modeli oldu.

Zaten arabanın adı doğrudan yapısını da ortaya koyuyor. Tam anlamıyla Micro serisi bir araba ile karşı karşıyayız. Daha minik boyutlarda bir araç var mı bilmiyorum ama seri, kendi sınıfının en küçüğü olabilir.

Microlino Eylül Ayında Üretimde Olacak

Çift kişilik bir araç olan seri için verilen güzel haber şu ki aracın üretimi de başlayacak. Yani kağıt üzerinde kalmayacak. Eylül ayında üretilecek olan mini otomobilin yapısı da yavaş yavaş netleşmeye başladı.

Özellikle tasarım detayları. Otomobilde bir direksiyon var ve tam boy bir direksiyon ama orta konsolda ekran bir ekran ya da gösterge yok. Muhtemelen bu kısımda sürücüler akıllı telefonlarını bağlamak zorunda kalacaklar.

Microlino

Eylül ayında seri üretime girecek olan tamamen elektrikli olan aracın bataryası ve motor kapasitesi ise belli değil. Çok büyük bir motor kullanılması beklenmiyor. Zaten firma bu serinin hız detayları gibi detaylarını açıklamadı. Sadece menzil konusunda bir veri var ve bu veriye göre de araç 200 km gibi bir menzile sahip olacak.

Hızlı şarj desteğinin de bulunacağı aracın, seri üretim fiyatı ise 11-12 bin Euro civarlarında. Bu rakamla ne derece satar bilemiyoruz ama Microlino ilgi çekecek kesin.

Ama kötü haberi de verelim ki bu modelin de öyle ülkemizde yer alan bir elektrikli otomobil olmasını beklemiyoruz. Zaten ülkemize gelse de fiyatlar konusunda yüksek bir seviyenin sunulması durumu söz konusu olacaktır. Bu nedenle şu an için Türkiye hedef pazarlar arasında gözükmüyor. 

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

2 Yorum
  1. Anonim

    Şu hantal masraflı araçlardan kurtulmamız için bence bu tür ekonomik araçların süspansiye edilerek en azından alt gelir seviyesine veya emeklilere verilmesine müsaade edilmelidir. Eğer daha ucuzunu ve iyisini yapamıyorsak…

  2. Anonim

    Türkiye kendisi yapar siz rahat olun 2023 sonrasını bekleyin