Elektrikli Mini SE, Boeing 777F kargo uçağını çekti!

BMW Grubu bünyesindeki Mini markasının ilk tamamen elektrikli modeli nihayet görücüye çıktı.

Abone ol

BMW Grubu bünyesindeki Mini markasının ilk tamamen elektrikli modeli nihayet görücüye çıktı. Aslen İngiltere menşeli bir marka olmasına rağmen sonradan Alman BMW tarafından satın alınan Mini’nin elektrikli versiyonu için hazırlanan yeni reklam filminde araç, Frankfurt Havalimanı’nda park halindeki bir Boeing 77F kargo uçağını çekerken görüntülendi.

Daha farklı reklam çalışmaları da gelecek

Bu reklam filmi Mini’nin sosyal medya platformlarındaki tanıtım çalışmalarının ilki, daha kreatif çalışmalar da yolda.

Bu videoyu hazırlarken BMW ve Mini, Lufthansa Kargo ile işbirliğine giderek çıplak ağırlığı 150 ton olan Boeing uçağını elektrikli 2020 Mini SE’nin halatla çekmesini sağlamış. Eğer uçağa dikkatlice bakacak olursanız, iNext markasını görebilmeniz mümkün.

BMW’nin açıklaması aynı uçağın Vision iNext konseptini Münih, New York, San Fransisco ve Pekin’deki medya etkinliklerine taşıyacağı yönünde.

Üretimine Kasım ayında başlanacak

Elektrikli Mini’nin seri üretim bandına girmesi Kasım ayını bulacak. İngiltere’deki Oxford fabrikasında üretilmesi planlanan aracın resmi çıkışı ise bu yıl Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek. Mini Electric’i ilk kez yine bundan iki sene önce, aynı etkinlikte duymuştuk.

37 bin dolardan başlayan ücretlerle satışa sunulması beklenen Mini’de BMW i3S’e güç veren elektrikli motorlar yer alacak. Toplamda 181 beygir güç üretecek olan araba tam dolu batarya ile 320 kilometre mesafe kat edebilecek. Bunun dışında araç diğer Mini’lerden aşina olduğumuz karakteristik özellikleri de taşıyacak.

Kaynak https://www.motor1.com/news/352367/mini-electric-teaser-video/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!