Fiyatı dudaklarınızı uçuklatacak: 2020 model ilk Supra banttan indi

Avusturya'daki Magna Steyr fabrikasında bugün 2020 model ilk Mk V 2020 Toyota Supra üretim bandından resmen indi!

Abone ol

Avusturya’daki Magna Steyr fabrikasında bugün 2020 model ilk Mk V 2020 Toyota Supra üretim bandından resmen indi! Bahsi geçen fabrika yeni BMW Z4‘ün de üretildiği yer olması hasebiyle performans tutkunları için ayrı bir anlam ifade ediyor.

Nitekim haberin fotoğrafına dikkatle bakacak olursanız, Supra’nın hemen arkasında mavi renkli bir Z4‘ün sıraya girdiğini görebilirsiniz. Öte yandan fabrikadaki farklı bantlarda Mercedes-Benz G-Class, BMW 5 Series, Jaguar E-Pace ve Jaguar I-Pace modellerinin de üretimi gerçekleştiriliyor.

Neslinin en pahalı modeli!

1994 model Supra’lara dahi günümüzde paha biçilemediğini hesaba katacak olursanız, üretim bandından ilk inen 2020 model Supra’nın çok fahiş bir fiyata satılacağı çıkarımını yapmanız güç olmayacaktır.

Nitekim beklendiği gibi ilk Supra, neslinin en pahalı modeli olarak Barrett-Jackson’s Scottsdale müzayede evinde yeni sahibine 2.1 milyon dolar karşılığında teslim edildi. Satıştan elde edilen gelirin tamamı ise Amerikan Kalp Derneği ile Bob Woodruff Vakfı‘na bağışlandı.

Satın alan kişinin kimliği gizli

Şuan için kim olduğunu bilmediğimiz gizemli alıcı Lauch Edition Supra’ya sahip olma şansını elde etmiş bulunuyor. Toyota ilk üretilen bu modele özel mat gri rengin yanı sıra aynalarda kırmızı renk tercih etmiş. Kabinin içine baktığımızda da karbon fiberle birlikte kırmızının yoğun kullanımına şahit olabiliyoruz.

2020 Supra’nın baz modelinin yurtdışı tavsiye edilen satış fiyatı 56 bin 180 dolar. Motoru Toyota Başkanı Akio Toyoda tarafından imzalanan araçtan toplamda sadece bin 500 adet üretilecek. 

Kaynak https://www.autoblog.com/2019/03/25/2020-toyota-supra-no-1-comes-off-the-line/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

2 Yorum
  1. Anonim

    berbat tasarım.

  2. Anonim

    bu tasarıma bu para fazla…