Foxconn, Kendi Elektrikli Arabalarını Sunmaya Hazırlanıyor

Abone ol

Daha çok akıllı telefon markalarının tedarikçisi olarak bilinen Foxconn, bu zamana kadar hep Apple ile anıldı. Marka hem Apple ile anıldı çünkü Apple’ın da en büyük tedarikçisi konumunda.

Fakat iş sadece akıllı telefon üretmekle ya da akıllı telefon parçalarını birleştirmekle bitmiyor. Bunun da farkında olan firma, şimdi de yeni bir alanda boy göstermeye hazırlanıyor. Kendi için görülmemiş bir adım atacak olan ünlü tedarikçi, rakiplerinden de ayrılacak bir işe başlıyor. ,

Foxconn Kendi Otomobillerini Sunacak

Yeni girişim hakkında açıklamaları yapan Honai Precision oldu. Bu Foxconn’un bağlı olduğu üst firma olarak da görülebilir. Üst firmanın açıklamasında yer alan satır başlarına göre amaç elektrikli otomobiller üretmek olacak.

Şimdilik hedefte 2 yeni elektrikli otomobil olduğu söyleniyor. Tabii ki firma bunu tek başına başarmayacak. Firmanın bunun başarması için alanında tecrübeli olan başka bir firma ile ortaklık yapacağı da söylendi. Ortak olacak firma ise Volvo’nun sahibi olarak bilinen Geely olacak.

Foxconn

Zaten bu alanda ne kadar tecrübeli olduğu tartışılmaz olan Geely, proje geliştirme aşamasında da üretim aşamasında da tedarikçi firmaya destek olacak. Dediğimiz gibi zaten ilk etapta planlanan iki ayrı elektrikli otomobilin sunulmasını sağlamak.

Burada verilen iyi haber şu ki araçların satışa sunulması için yıllar beklenmeyecek. Bu yıl içerisinde her iki otomobilin de satışta olacağı iddia ediliyor. Bu da elektrikli araçlardaki rekabetin artmasını sağlayacak ve muhtemelen rekabet fiyatlara olumlu olarak yansıyacak.

Uygun fiyatlı olacağı iddia edilen araçların özelliklerinin ne zaman açıklanacağı da merak konusu. Zaten Foxconn genelde uygun fiyatlarıyla ünlü olan bir firma. Otomobiller için de aynı durum geçerli olabilir.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!