Hindistan’da üretilen Kia Sonet tüm dünyaya satılacak

Kia yeni kompakt SUV modeli Sonet'i duyurdu.

Abone ol

Kia yeni kompakt SUV modeli Sonet’i duyurdu. Hindistan’da üretilecek ve buradan tüm dünyaya pazarlanacak olan araba ile Kia, pazarın giderek rekabetçi hale geldiği SUV segmentinde ilklere imza atarak payını müşterilerin beğenisini kazanmayı amaçlıyor.

Dıştan bakıldığında Sonet markanın diğer modellerinde de kullandığı tasarım çizgisini aynen taşıyor. İhtiyaca yönelik farklı motor seçenekleri dev mevcut. Smartstream 1.2 litrelik benzinli ve dört silindirli motorun yanı sıra 1.0 T-GDi tercih edilebiliyor mesela. Dizel motor isteyenler içinse Kia 1.5 litrelik CRDi motoru sunuyor. 5 veya 6 ileri düz ile 7 ileri DCT veya 6 ileri otomatik vites opsiyonu da var.

6 ileri Smartstream düz vites ise hayli şaşırtıcı. Bu şanzıman seçeneğinde debriyaj yok, ancak vites yine elle atılıyor.

Bunun dışında Sonet’in segmentinde lider özellikleri aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • Sınıfının en iyi ve en büyük araç içi eğlence ekranı. HD çözünürlükteki 10.25 inç (26.03 cm) büyüklüğündeki bu ekran üzerinden navigasyon ve canlı trafik bilgilerine ulaşılabiliyor.
  • Virüslere karşı koruma sağlayan akıllı hava temizleme sistemi.
  • BOSE Premium 7 hoparlörlü ses sistemi ve subwoofer
  • LED sese göre aydınlatma sistemi.
  • UVO Connect ve Smart Key ile otomatik veya düz vitesli arabalar uzaktan çalıştırılabiliyor.
  • OTA (Wi-Fi) ile harita güncellemeleri
  • Soğutma özellikli kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi

Aracın fiyatı ve ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmezliğini koruyor. Türkiye’ye geleceğine dair de özel bir açıklama yapılmış değil, ancak Kia “Tüm dünya” demişse muhtemelen ülkemizde de satışa sunulabilir.

Kaynak https://www.slashgear.com/kia-sonet-urban-compact-suv-is-built-in-india-and-will-be-available-globally-07632526/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!