Hyundai Custo için Görseller Yayında! İddialı Minivan Geliyor

Abone ol

MPV türünde ya da minivan sınıfında sayılabilecek olan Staria modeli için detaylarını açıklayan Hyundai bir sürpriz daha yaptı. Bu sefer de Hyundai Custo isimli yeni bir modelin görselleri paylaşıldı.

Aslında görseller resmi olarak Hyundai tarafından paylaşılmış görseller değil. Sürpriz dememizin nedeni de minivan odaklı yeni bir model beklenmiyor olması. Paylaşılan görseller de zaten aracın Çin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na kayıt yaparken çekilmiş olan görseller.

Hyundai Custo Nasıl Bir Araç Olacak?

Yeni minivan modelinin yakın zamanda sunulan Staria serisine göre daha kısa olduğu anlaşılıyor. 4.950 mm uzunluğuna sahip olan yeni seride 1.734 mm yükseklik olacağı ve 1850 mm gibi bir de genişliği olacağı ortaya çıktı.

Aracın ızgara alanı ise çok ihtişamlı gözüküyor. Kromajlı ek ayrıntıların bu kısımda gizli olduğunu anlıyoruz. Daha iddialı jantlar ve daha iddialı bir motor geleceğini de belgeler üzerinden anladık.

Hyundai Custo

Belgelere baktığımızda Hyundai Custo serisinde yer alacak olan motorun 1.5 litrelik 170 beygir gücünde bir motor olacağını görüyoruz. Minivan modellerinde güçlü motorlara alışkınız ama 170 beygir motorlar da çok sık gördüğümüz değerler değil.

Hyundai Custo

Staria modeli de bu konuda iddialı araçlar arasındaki yerini almıştı. Bu modelde yine güçlü rakiplerine taş çıkaracak bir motorla gelmişti. İki yeni modelin rakip olması ise söz konusu değil.

Hyundai Custo

Çünkü Custo Avrupa pazarına gelmeyecek. Bu model Çin pazarına odaklanılan bir model olacak ve Çin pazarı içerisinde de kalacak.  

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!