Jeep bazı 2020 Wrangler modellerini geri çağırdı

2018 yılında kabuk değiştiren ve nesil atlayan Jeep Wrangler modeli şu sıralar FCA grubunun başını bir hayli ağrıtıyor.

Abone ol

2018 yılında kabuk değiştiren ve nesil atlayan Jeep Wrangler modeli şu sıralar FCA grubunun başını bir hayli ağrıtıyor. Aradan geçen 2 senelik süre zarfı içinde birçok kez geri çağırma haberleriyle gündeme gelen arabanın süspansiyon bileşenlerinden tutun, kapı eşikleri ve emniyet kemerlerine kadar çeşitli parçalarının hatalı olduğu tespit edilmişti.

Bu tür güvenlik sorunlarının gün yüzüne çıkması, nihayetinde geri çağırma kararlarını ve şirkete ekstra maliyeti getirmişti. Bugün geldiğimiz noktada belli bazı Jeep müşterilerine bir kez daha çağrıda bulunarak araçlarını yetkili teknik servislere getirmeleri çağrısında bulundu.

İşçilik pek iyi değil gibi

ABD genelindeki tüm geri çağırma kararlarını kamuoyuna duyuran Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi, 2020 model Wrangler ile ilgili ilk geri çağırma kararını 24 Ocak 2020’de almıştı. Aracın akslerinden birinin kaynağının iyi yapılmaması sonucu ortaya çıkan güvenlik riskini ortadan kaldırmak için alınan bu karar, akıllara Wrangler modelinin benzer sorunlarını getirmişti.

Çünkü 2018 ve 2019 model Wrangler araçları da iyi yapılmayan kaynaklardan ötürü geri çağrılmıştı. 2020 model Wrangler’lardan 3 bin 5 adedi bahsi geçen sorundan etkilenmişe benziyor.

2020 Jeep® Wrangler Rubicon

Sorunun kaynağı tespit edildi

Neyse ki durum sanıldığı kadar kötü değil. En azından FCA’nın açıklaması bu yönde. Şirket yetkilileri sorunun kaynağını tespit ettiklerini ve etkilenen araçların kaynak noktasını düzelteceklerini belirttiler. 14 Mart 2020 tarihinden itibaren 2020 model Jeep Wrangler sahiplerinin sorunların tespit edilebilmesi için yetkili servisleri ziyaret etmeleri gerekecek.

Kaynak https://www.autoblog.com/2020/02/10/2020-jeep-wrangler-recall/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!