Jeep Renegade yenilendi: 9 ileri otomatik şanzıman ve 1.3 litrelik yeni motor

FCA Grubu bünyesinde faaliyetlerine devam eden Jeep, 2019 model Renegade'i görücüye çıkardı.

FCA Grubu bünyesinde faaliyetlerine devam eden Jeep, 2019 model Renegade‘i görücüye çıkardı. Çok sevilen SUV’un 2019 modelinde köklü yenilikler hayata geçirildi. Bahsi geçen yeniliklerin en büyüğü aracın yeni 1.3 litrelik dört silindirli turbo motoru. 9 otomatik ileri şanzımanın eşlik ettiği bu motor sürücülere hem on-road hem de off-road arazide keyif verici bir sürüş deneyimi yaşatmaya aday.

Start-stop teknolojisi sayesinde yakıt sarfiyatının azaltıldığı yeni motor oldukça düşük emisyon değerlerine sahip. Limited ve Trailhawk paketlerinde standart olarak sunulan ve toplamda 177 beygir üretebilen 1.3 litrelik motorun Sport ve Latitude paketlerinde opsiyonel olarak tercih edilebileceği açıklandı.

Tek yenilik motor tarafında değil

Buna ek olarak 2019 Renegade‘ın dış görünümünde de dikkat çeken bazı yenilikler var. Bunların başında yeni öz ızgara ve tampon geliyor. Jantlar da keza yenilenmiş ve 19 inçlik büyüklüğe ulaşmış durumda. Ancak çelik jantların Latitude ve Limited paketlerinde opsiyonel olduğunu belirtelim.

Mavi ve gri başta olmak üzere yeni renk seçeneklerinin eklendiği araba yine opsiyonel olarak LED far ve tepe lambasıyla da satın alınabiliyor. Adaptif hız sabitleme, ParkSense isimli yeni nesil park yardımcısı sistemi, ön park sensörleri gibi gelişmiş güvenlik önlemleri de 2019 Renegade‘deki yerini almış durumda.

Bluetooth, Android Auto ve CarPlay desteğiyle güçlendirilen araç içi eğlence sisteminin de bulunduğu modelin fiyatı ve ne zaman satışa çıkacağına dair detaylı bilgilendirme ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!