Kia makyajlanmış plug-in hibrid Niro’yu tanıttı

Güney Kore menşeli otomobil üreticisi Kia da diğer çoğu marka gibi bugün Cenevre'ye çıkarma yapan ve yeni modellerini potansiyel müşterileriyle buluşturanlar arasında yer aldı. 

Güney Kore menşeli otomobil üreticisi Kia da diğer çoğu marka gibi bugün Cenevre‘ye çıkarma yapan ve yeni modellerini potansiyel müşterileriyle buluşturanlar arasında yer aldı.

Niro hibrid (HEV) ve Niro plug-in hibrid (PHEV) crossover modellerini görücüye çıkaran şirket, makyajlanan kasalarıyla HEV ve PHEV’in dış görünümünü yeni tam elektrikli Niro ile eşleştirmiş oldu.

2016’da tanıtıldığı ilk günden bu yana Kio toplamda 270 bin adet Niro satmayı başardı, bu satışların ise 100 bini Avrupa kıtası genelinde gerçekleşti. Güncellenen modellerin Avrupa’da satışına da bu sene yarısından itibaren başlanacak.

Hem Niro hibrid hem de Niro plug-in hibrid modelleri 7 yıl ve 150 bin kilometre garantiyle müşterilerin beğenisine sunulacak.

Kia Niro PHEV teknik özellikleri

Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağına dair resmî bir açıklamaya ulaşamadığımız Kia Niro PHEV’in teknik özellikleri aşağıdaki gibi sıralanıyor:

  • 1.6 litrelik direkt enjeksiyonlu benzinli motora (104 beygir ve 147 Nm tork) ek olarak 44.5 kW’lık elektrikli motor araçta yer almış.
  • Her iki motorun toplamda 139 beygir ve 265 Nm tork güç üretebiliyor. Altı ileri çift kavramaları otomatik 6DCT şanzımandan geçen güç sadece ön tekerleğe aktarılıyor.
  • 0’dan 100 km/s hıza ulaşması 10.4 saniye süren arabanın çıkabileceği en yüksek hız 172 km/s.
  • 8.9 kWh’lık lityum iyon polimer batarya paketine sahip.
  • Tamamen elektrikle çalıştığı anlarda 58 kilometrelik menzile ulaşıyor.
  • Çıplak ağırlığı 1,594 kilogram.
  • 324 litre bagaj hacmine sahip olan modelin 4,355mm uzunluğu, 1,805mm genişliği ve yerden de 1,535mm yüksekliği mevcut.
Kaynak https://insideevs.com/kia-refreshed-niro-phev-e-niro/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!