Lexus’un lüks üstü açılır modeli Detroit’te ortaya çıktı

Lexus, önümüzdeki yıllarda ürün gamına katılması beklenen yeni üstü açılır modelini ABD'nin Detroit şehrinde düzenlenen Kuzey Amerikan Uluslararası Otomobil Fuarı kapsamında görücüye çıkardı.

Abone ol

Lüks otomobil markası Lexus, önümüzdeki yıllarda ürün gamına katılması beklenen yeni üstü açılır modelini ABD’nin Detroit şehrinde düzenlenen Kuzey Amerikan Uluslararası Otomobil Fuarı kapsamında görücüye çıkardı.

Toyota’nın bir alt markası olarak niteleyebileceğimiz Lexus, ilk kez bundan 30 yıl kadar önce Detroit’teki otomobil fuarına katılmıştı. Yeni tanıtılan LC isimli üstü açılır konsept bir noktada Lexus’un fuardaki 30. yıl dönümüne işaret ediyor. Convertible tasarımlı araç, mevcut LC coupe‘nin hafif makyajlanmış hali şeklinde da tanımlanabilir.

Uzun ve yere yakın olarak tasarlandı

Birçok noktada hardtop LC coupe’ye benzeyen konsept uzun ve basık tasarımıyla öne çıkıyor. Arka koltukları gerçekten çok küçük ve dar alanlı olan arabanın geniş olduğu söylenebilir. Nitekim kullanılan 22 inç büyüklüğündeki jantlar da bu algıyı pekiştiriyor. Chevrolet Corvette ile kıyaslarsak üstü açılır LC tam 20.32 cm daha uzun.

Lexus bünyesinde tasarımcı olarak çalışan Tadao Mori, basın mensuplarına verdiği demeçte “Bu konseptin üretim hattına girmiş versiyonu birçok farklı alanda yeniliklerin temsilcisi olacak. Yola çıktığınız zaman motorun verdiği sesin heyecan verici ve ufuk açıcı olmasını umut ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Fiyatı belli oldu bile

Lüks bir model olduğu için Lexus LC konseptini ucuza satın alabilmek ne yazık ki mümkün olmayacak.

Seri üretimine başlandığı andan itibaren LC modelinin 92 bin 300 dolar ücretle satılması bekleniyor. Bu fiyat politikasıyla aracın ne kadar çok satacağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!