Makyajlanan Lexus RC geçer not aldı

Toyota'ya bağlı bulunan lüks otomobil markası Lexus'un yeni RC coupe modeli geçtiğimiz ay test edilirken casus kameralara yakalanmıştı.

Abone ol

Toyota‘ya bağlı bulunan lüks otomobil markası Lexus’un yeni RC coupe modeli geçtiğimiz ay test edilirken casus kameralara yakalanmıştı. Şimdilerdeyse Lexus, yenilenen RC coupe’nin son görüntülerini resmen kamuoyuyla paylaştı. Makyajlanan araba Ekim ayının ilk günlerinde Paris‘te düzenlenecek olan otomobil fuarı kapsamında görücüye çıkacak. Paylaşılan görsellerde RC‘nin iç ve dış tasarımında gerçekleştirilen değişiklikler net bir şekilde görülebiliyor.

İlk kez 2014’te tanıtılmıştı

Lexus hayranlarının hatırlayacağı üzere RC modeli ilk kez 2014 yılında görücüye çıkmıştı. RC’nin yenilenen tasarımıyla alakalı bir açıklama yayınlayan Lexus, yapılan değişikliklerin aracın görünümünü daha hırçın hale getirdiğinin altını çizdi.

Yolda yağ gibi kayıyor

Aerodinamik değerleri geliştirilen RC’nin süspansiyon ve motor tarafında da önemli yenilikler var. Yan aynaların daha da yuvarlak hatlara kavuşturulması, aracın aerodinamisini güçlendirmek için alınan önlemlerden birisi. Yeni arka tampon da hava akışını düzenleyip RC’nin asfalta daha sağlam basmasını sağlayacak. Nitekim yapılan test sürüşlerinde aracın manevra kabiliyeti noktasında üstün performans sergilediği görülmüş.

19 inçlik yeni jantlara ev sahipliği yapan RC300’ün ağırlık merkezi daha da alçağa indirildi. Kaputun altında bulunan 2.0 litrelik turbo motorun tepkime değerleri de yükseltilmiş.

Fiyatı belli değil

Yakın tarihte tüm teknik özellikleri ve fiyat listesinin açıklanmasını beklediğimiz Lexus RC‘nin makyajlı kasasıyla ilgili bilmediğimiz birçok detay var. Aracın ülkemize gelip gelmeyeceği de bahsi geçen detaylar arasında yer alıyor.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!