Martı Elektrikli Otomobil Hizmeti Başlıyor

Martı elektrikli otomobil hizmeti için detaylar netleşiyor. Oğuz Alper konuya ilişkin ilk paylaşımını yaptı.

Abone ol

Martı, elektrikli scooter girişimi çok hızlı bir şekilde yayıldı. İstanbul’da özgün bir girişim olarak başlayan proje, sonrasında hızla büyüdü ve farklı illerde de kullanılmaya başladı. Arada güvenlik tartışmaları olsa da genel anlamda yoğun trafikte büyük kolaylık sağladığı düşünülen girişim, şimdilerde yeni bir atılımla daha gündemde. Bu kez Martı elektrikli otomobil modelleri trafiğe çıkmaya hazırlanıyor.

Bir süredir gündemde olan proje, doğrulanmamış ve iddiaların ötesine çok fazla geçememişti. Yeni proje için şimdilerde beklenen adım atıldı. Daha doğrusu iddialar hakkında ilk paylaşım geldi.

Martı Elektrikli Otomobil Hizmeti Verecek

Girişimin kurucusu olarak bilinen Oğuz Alper Öktem, kişisel olarak kullandığı Instagram hesabından bir paylaşım yaptı ve trafiğe çıkacak olan mini elektrikli araç için ilk görsellerin gözükmesini sağladı.

Paylaşımda;

“On binlercesi sokağa çıktığında İstanbul’a yakışacak mı?”

ifadesinin yer alması dikkat çekti. Bu demek oluyor ki iddialarda olduğu gibi yeni proje hazırlıkları tamamlandı. Yakın zamanda kiralanabilen elektrikli scooter modellerinin yanında kiralanabilir elektrikli otomobilleri de görmemiz mümkün olacak.

Martı elektrikli otomobil

Aracın görseli dışında şu an için çok fazla detay yok gibi duruyor. Kaç adet araç sunulacak ya da bu araçların trafik şartları nasıl olacak gibi bilgiler henüz paylaşılmış değil.

Projenin hayata geçmesi noktasında çok fazla merak edilen soru var. Mesela kaç adet Martı elektrikli otomobil olacak ya da kullanım için ehliyet olması gerekli mi gibi detaylar var.

Muhtemelen projenin hayata geçirilmesinden önce bu konuda da paylaşımlar ve bilgilendirmeler yapılacaktır. Şu an baktığımızda önemli bir girişim için yeni adım atıldığını söylemek mümkün. Araçlar ya da bu proje hakkında yeni bir gelişme olduğu zaman biz de sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

3 Yorum
 1. Anonim

  Taksi yerine bunlar yen ubermi??

 2. Anonim

  dakikası 10 tlden başlayan ücretlerle

  1. Anonim

   Dakikası 10 TL felan olucağına o kadar eminim ki afjlkşabfjkabfdjkasdvjksa