Mazda MX-5 RF Sport Black sınırlı sayıda üretilecek

Her ne kadar ülkemizde pek popüler olmasa da, yurtdışında Mazda'nın sportif modellerinin hayli rağbet gördüğünü söyleyebilmek mümkün.

Abone ol

Her ne kadar ülkemizde pek popüler olmasa da, yurtdışında Mazda’nın sportif modellerinin hayli rağbet gördüğünü söyleyebilmek mümkün.

Japonya menşeli otomobil üreticisinin en köklü geçmişe sahip modelleri arasında gelen MX-5, firmanın en çok araçlarının da başında yer alıyor. Şimdilerdeyse MX-5’in RF Sport Black isimli özel ve sınırlı sayıda üretilecek bir versiyonu duyuruldu. Buna göre her biri 143 bin 234 TL karşılığında satılacak olan araçlardan yalnızca 300 adet üretilecek. 

Katlanabilir hard top donanımına sahip

Hatırlanacağı üzere bundan sadece birkaç ay kadar önce Mazda, MX-5 Z-Sport özel sürümünü tanıtmıştı. Fabrika çıkışı stok MX-5’in üzerinde gerçekleştirilen ufak dokunuşlara sahip olan araç Mazda hayranlarının ilgisini çekmişti. Yeni çıkan MX-5 RF ise katlanabilir hard top donanımıyla öne çıkıyor.

Sport Black isminden de anlaşılacağı üzere görsel açıdan tatmin edici olan araçta sadece kozmetik değişiklikler söz konusu. Yani motor ve mekanik aksamda herhangi bir değişiklik söz konusu değil. 2 litrelik SE-L Nav modeli üzerine inşa edilen modelin fiyatı ise 10 bin 600 TL kadar daha pahalı.

Çoğu şey Sport Black paketine özel

Aracın dışında Eternal Blue Mica isimli mavi rengin yanı sıra siyah şeritler kullanılmış. Arka spoylerde ve kapı aynalarında tercih edilen siyah renk gayet şık bir görünüm oluşturuyor. Keza çelik jantlar da Sport Black paketine özel üretilmiş.

28 Mayıs 2018 tarihinden itibaren sipariş edilebilecek olan 158 beygirlik araba 0’dan 100 km/s’ye 7.3 saniyede çıkıyor.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!