MercedesMercedes

Mercedes A-Serisinin fiyat ve donanımları açıklandı

Lüks otomobil üreticisinin en küçük otomobili olarak gösterilen A-Class serisinin Almanya genelindeki başlangıç fiyatı 30,231 € olarak belirtiliyor.

Dördüncü nesil Mercedes Ben A-Class hatchback modelleri Avrupa genelinde satışa çıktı. Lüks otomobil üreticisinin en küçük otomobili olarak gösterilen A-Class serisinin Almanya genelindeki başlangıç fiyatı 30,231 € olarak belirtildi. Saz A200 modelinde 1.3 litrelik turbo benzinli motor kullanılıyor.

Giriş seviyesi model: A200

A200 modelinde 16 inçlik çelik jant, halojen ön farlar, hayalet gösterge paneli ve 7 inç büyüklüğündeki araç içi eğlence ekranı yer alıyor. Aracın iç döşemelerinde kullanılan kaliteli kumaş modele lüks ve ihtişam katarken, tek yönlü otomatik klima da sürücüye sıcak yaz aylarında keyifli bir seyahat deneyimi vaat ediyor.

İşin güzel tarafı şu ki, yeni A-Class modellerinin en düşük özellikli versiyonunda bile üstün donanımlar mevcut. Misal, A200’ün baz modelinde hız sabitleyici, yağmur sensörü, seçilebilir sürüş modları, anahtarsız çalıştırma ve çok fonksiyonlu spor direksiyon var.

A250 modeli ise 36,461 € ücretle showroomlardaki yerini almış durumda. Ancak bu modelde A200’de kullanılan 1.3 litrelik motor yerine 2.0 litrelik 224 beygir güç üretebilen bir motor tercih edilmiş. Yedi ileri çift kavramalı otomatik şanzıman da cabası.

31,398 €’ya satılan Dizel A180d modelinde Renault-Nissan ortaklığıyla üretilen 116 beygirlik 1.5 litre dizel motor kullanılıyor.

İki farklı navigasyon paketiyle geliyor

Mayıs ayından itibaren Türkiye’ye de gelmesi beklenen yeni A-Class modellerinin standart ekipmanını zenginleştirmek isteyen müşteriler, adaptif LED farların yanı sıra spor koltuk ve ambiyans aydınlatma paketlerini satın alabilecekler. Ayrıca Mercedes, ücreti karşılığında iki farklı navigasyon paketini de müşterilerin beğenisine sunacak.

İlginizi Çekebilir