Mercedes-Maybach S580 Tanıtıldı – Böylesi Yok!

Mercedes-Maybach S580 lüks sınıfın yeni amiral gemisi olmaya geldi. Aracın özellikleri hayran bıraktı.

Abone ol

Mercedes-Maybach S580, “lüksün yeni adı” sloganı ile tanıtıldı. Gerçekten de lüks araç sınıfları içerisinde en iyilerden biri olacak olan yeni serinin, tam bir prestij aracı olduğunu görmüş olduk.

Bu kadar iddialısını beklemediğimiz seri, Rolls Royce tahtına yerleşmeye hazırlanıyor demek doğru olacaktır. Gelin geçelim şu aracın detaylarına. Araba mı yoksa asfalt üzerinde giden lük bir yat mı?

Mercedes-Maybach S580 Tasarımı, Özellikleri ve Fiyatı

Nerden başlayacağıma emin olamadım ama tasarımdan gidelim. Aracın tasarımı tamamen konfor odaklı olarak hazırlanmış. Genişletilmiş olan bir kabin kullanan yeni seri, 180 mm kadar aks aralığını uzatmış durumda.

Mercedes-Maybach S580

Bu da aracın biraz daha genişlemesini sağlamış olan detaylardan. Elde edilen kazanç, arka koltuklar için kullanılmış. Tekli koltuk mantığında ilerleyen koltuklar çok daha geniş bir alana sahip. Koltuklarda:

 • Dahili ısıtma
 • Dahili soğutma
 • masaj özelliği
 • Tam boy yatar hale geçme
 • Ergonomi ayarlaması

gibi ekstra ekstra özellikler var. Aracın özel bir de modu var. Şoför modu olarak tanıtılan bu moda geçiş yaptığınız zaman, sürücü koltuğunun yanındaki koltuk öne doğru katlanıyor ve arka koltuk alanı genişletiliyor. Tam bir konfor canavarı.

Özel döşemelerle zenginleştirilmiş olan Mercedes-Maybach S580 için sadece koltuklar dikkat çekmiyor. Bunun aynında şarap soğutma sistemi, elektrikli tepsi gibi ek özellikler de var.

Yolcuların konforunu arttırmak için araçta tam 5 ekran var. Bu özel bir bilgi eğlence sisteminden güç alan özel bir sistem. MBUX adı verilen bilgi eğlence sistemi, arka koltuklar için ve orta konsol için sunduğu ekranlarla dikkat çekiyor.

Arka koltuklar için tablet şeklinde olan ekranların en büyük olanı orta konsolda yer alan 12.3 inçlik ekran. Sürücü kısmında yer alan ekranın dışında arka kısımdaki ekranlar da 11.6 inç.

Dış Tasarım Ayrıntıları

Tasarımda iç kısımda bu yapıyı yansıtıyor ama kısaca Mercedes-Maybach S580 dış tasarımından da söz etmek istiyorum. Aracın dış tasarımında geniş sedan yapısına yer verilmiş. Önce Maybach yazısının metal çıtalarla yazıldığı ızgaralar dikkat çekiyor ama bu ızgaranın altında tampon bölgesinde de ince bir ızgara bölümü var.

Arka kısımdaki çift egzoz çıkışı ve çift renkli gövde yapısı gibi oynamaların dışında Mercedes-Maybach S580 modelinin jantlar için de 20 inç seçeneğinin sunulduğunu belirtelim. İsteğe göre bu kısımda 21 inç seçimi de yapılabilir. Tasarımlardan sonra geçelim motora.

Mercedes-Maybach S580 Motor Özellikleri

Bu derece bir araçta kullanılan motor çok önemli. Hem güç hem de atiklik sunulması lazım. Bunun için marka çift turbolu V8 motor kullanıyor. 4.0 litrelik dev motor, 503 beygir güç üretiyor ve 700 Nm gibi çok dikkat çekici bir tork değeri var. 9 ileri otomatik şanzımanlı aracın, özel olarak geliştirilen V12 motoru da olacak ama bu motor ne zaman gelecek belli değil.

Mercedes-Maybach S580

Aracın motor özellikleri çok iyi ama sürüş deneyimi de çok iyi. Dünyada ilk defa Mercedes-Maybach S580 modelinde kullanılan bir sistem var. Sanal gerçeklik destekli HUD sistemi, aracın gideceği rotanın sanal gerçeklik üzerinden sunulmasını sağlıyor.

Maybach S580 Fiyatı Nasıl?

Bu araca ulaşmak çok zor olacak. Şimdilik fiyat açıklanmadı ama kullanılan teknolojiler çok üst derecede bir fiyatın sunulacağını gösteriyor. Çıkış tarihi ve fiyat bilgisi için bekliyoruz.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

10 Yorum
 1. Anonim

  bu ne la tahin pekmez gibi

 2. Anonim

  biraz jaguar biraz Audi harlanması gibi duruyor

 3. Anonim

  varsayalım hediye ettiler bizde mtv .si ne kadar allah nasip etmesin artık her gelene dert anlat

 4. Anonim

  4.000.000.000 TL en az Tr fiyatı

  1. Anonim

   4 milyon mu😃,en az 20 milyon

 5. Anonim

  BMW ye benzemis.bana uymaz!!

  1. Anonim

   aaaaa aynı BMW bununda tekerlekleri yuvarlak

 6. Anonim

  keske benim olsa

 7. Anonim

  Eger bu araba ise bizim bindiklerimiz ne? bızım bındıklerımız araba ıse bu ne?

 8. Anonim

  Makalenin tamamına zamanı olmayanlar için yazıyorum** Yazar yalnış anlamasın lütfen
  Fiyat Bilgisi BEKLENİYOR, Açıklanmamış Daha