Mercedes X-Class kamyonetlerine Brabus eli değdi

Brabus ismi denince akla çok daha yüksek performanslı ve tarz sahibi Mercedes Benz modellerinin gelmesi kadar normal bir şey yok. 

Brabus ismi denince akla çok daha yüksek performanslı ve tarz sahibi Mercedes Benz modellerinin gelmesi kadar normal bir şey yok. Bugüne dek birçok AMG modeline el atan ünlü tasarım stüdyosu, bu kez Mercedes’in X-Class serisi kamyonetlerine şık bir dokunuş yaptı. D4 PowerXtra performans güncellemesinin yapıldığı Mercedes X 250d modelinin göz alıcı fotoğraflarını sizlerle paylaşıyoruz.

Tekerleklerden başlamak gerekirse, stok modele kıyasla 20 inç büyüklükteki 7 kollu çelik jantların göze çarptığını söyleyebiliriz. Devasa ön ızgaradaki Mercedes amblemi ise Brabus’un B’si ile yer değiştirmiş. Plaka taşıyıcısı ise aracın önündeki koruma demirinde konumlandırılmış.

Kamyonetin hemen tavanında yer alan çift LED ışık barları ise Brabus’un bir diğer güzelliği. Özellikle sisli havalarda sürüşü kolaylaştıran LED’lerin şık tasarımı tamamladığı da söylenebilir.

Kabin içine geçildiği zaman da değişiklikler sürücünün hayal gücüyle sınırlı. Satın alınacak opsiyonel deri kaplama paketleriyle Brabus şıklığı daha da pekiştirebilir. Pedal setleri aluminyum, kapı kolları ise paslanmaz çelik malzemeleriyle yer değiştirmiş.

Stok modellerde yer alan 2.3 litrelik turbodizel motor, toplamda 208 beygir güç üretme kapasitesine sahip. Brabus mühendislerince eklenen 20 beygirlik güç artışı, muhtemelen ECU’ya yapılan yazılımsal müdahalelerle hayata geçirilmiş olabilir. Yine de aracın 0’dan 100 km/s’ye çıkışına 0.3 saniyelik bir artış sağladığı biliniyor. Tork değeri ise 60 Nm artışla 510 Nm’a çıkıyor.

Bu arada Brabus, yeni çıkacak olan X 350d modelinde de benzer bir projeye imza atabilir.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!