Pagani bu kez elektrikli süper otomobil geliştirecek

Butik lüks süper spor otomobil üreticileri arasında yer alan Pagani de elektrikli model geliştirme furyasına katılacağının sinyalini verdi. 

Butik lüks süper spor otomobil üreticileri arasında yer alan Pagani de elektrikli model geliştirme furyasına katılacağının sinyalini verdi.

Evet yanlış okumadınız, performans canavarı Huayra‘yı geliştiren Pagani 2024 yılında elektrikli bir süper araba geliştirme kararı almış bulunuyor. En azından Top Gear‘da yer alan bu haber buna işaret ediyor. Aslında geçen yıl Pagani’nin bu fikri değerlendirdiğine dair haberler gündeme gelmişti, ancak bu kez kullanılan dil gayet kesin.

Sadece elektrikten güç alacak

Nitekim firmanın kurucusu Horacio Pagani yaptığı açıklamada “Geleceğe yönelik projemiz 2024 yılında tamamen elektrikli bir otomobil geliştirmek” dedi. Bu bir temenniden çok müşterilere verilen bir söz gibi duruyor doğrusu. Şimdilerdeyse firmanın bu elektrikli modeli geliştirmesi için 5 sene daha beklememiz gerekecek. Ancak zaman içerisinde planlar tekrar tekrar değişebilir.

Böyle bir talep yok!

Bir diğer önemli etken ise Pagani hayranlarının böylesi bir modeli talep edip etmeyeceği. Bizzat Pagani’nin kendisi şuanda müşterilerin böyle bir beklentisi olmadığını itiraf etmiş durumda.

Öyle ki Horacio Pagani yaptığı açıklamada “Müşterilerimizin veya bayi ağımızın hiçbiri elektrikli bir otomobil talebiyle bize gelmiş değil. Bunun hakkında hiçbir şey bilmiyor, hiçbir şekilde ilgilenmiyorlar. Bu bizim için büyük bir mücadele olacak, çünkü kimse bunu talep etmiyor” itirafında bulundu.

Finansal açıdan düşündüğünüzde hiç kimsenin talep etmediği bir modeli geliştirmek hiç akıllıca gözükmüyor. Ancak otomotiv dünyasının gelecekte tamamen elektrikliye dönüşeceğini tahmin etmek de güç değil.

Kaynak https://www.autoblog.com/2019/03/06/pagani-electric-hypercar

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!