Pioneer akıllı telefonunuzu araç içi ekrana dönüştürecek

Eğer yeni bir araba satın almak üzereyseniz, beğendiğiniz modelin araç içi eğlence sisteminin Android Auto veya Apple CarPlay'i destekliyor olması şartını aramanız gayet anlaşılabilir.

Eğer yeni bir araba satın almak üzereyseniz, beğendiğiniz modelin araç içi eğlence sisteminin Android Auto veya Apple CarPlay‘i destekliyor olması şartını aramanız gayet anlaşılabilir. Ancak halihazırda kullandığınız arabanın telefonunuzla bağlantı kurabilmesini istiyorsanız, çok pahalı araç içi ekranlar satın almanız gerekebilir.

Neyse ki otomobiller için ürettiği teyp ve ses sistemleriyle adını sıkça duyduğumuz Pioneer, yeni ürettiği teyp modeliyle tam da ihtiyacınız olanı karşılayacak. Üstelik oldukça ilginç bir şekilde: Akıllı telefonunuzu teyp ekranına dönüştürerek!

CES 2019’da tanıtıldı

Birbirinden yeni ve ilgi çekici teknolojik aletlerin tanıtıldığı CES 2019 etkinliğine katılan Pioneer, SPH-10 BT Smart Sync adı verilen yeni teyp modelini görücüye çıkardı. Bu teyp basit bir şekilde akıllı telefonunuzu bir araç içi eğlence ekranına dönüştürebilecek yeteneğe sahip. Bunu yaparken Pioneer Smart Sync Driving uygulamasından faydalanılıyor.

Android Auto veya Apple CarPlay‘e sahip olmayacaksınız, evet. Ancak buna ihtiyacınız da olmayacak, çünkü telefonunuzu doğrudan ekran haline dönüştüreceksiniz.

Kurulumu bir hayli basit

Çift ekranlı teyplerin aksine SPH-10 BT‘nin kurulumu herhangi bir teypten farksız. Üstelik yeni çerçeve satın almanıza da gerek kalmıyor. Evrensel yapıda olduğu için hemen hemen tüm otomobil modelleriyle uyumlu çalışması ise cabası.

Son olarak modelin Pioneer tarafından geliştirilen park sensörü teknolojisini desteklediği, sürücüler akıllı telefon üzerinden uyardığı bilgisini paylaşmakta fayda var.

Bu arada bahsi geçen teyp modelini 150 dolar ücretle elde edebilmek mümkün.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!