Polestar 2’nin araç içi ekranı Android’den güç alıyor

Arabalardaki eğlence ekranları her geçen gün daha da ilgi çekici bir hal almaya devam ediyor.

Abone ol

Arabalardaki eğlence ekranları her geçen gün daha da ilgi çekici bir hal almaya devam ediyor. Tesla ile başlayan dikey eksende uzanan ekran modası, Renault‘un ardından İsveçli lüks otomobil üreticisi Volvo’yu da etkisi altına almışa benziyor.

Şirketin elektrikli performans markası Polestar, Android işletim sistemi üzerine inşa edilmiş Google HMI arayüzünü yeni çıkacak olan Polestar 2 modelinde kullanma kararı aldığını duyurdu. Tamamen elektrikten güç alacak olan araçtaki ekranı daha çok Android tablete benzetebilmek mümkün.

Birçok model Android Auto’yu destekliyor

Aslında Android’in araç içi eğlence sistemlerine pek de uzak olduğu söylenemez. Nitekim günümüzde piyasaya çıkan çoğu araçta Android Auto desteği standart veya opsiyonel olarak sunuluyor. Ancak bu daha çok cep telefonlarını araç ekranına yansıtmaya yarayan bir özellik. Fakat Polestar 2’deki ekran, Android’in ta kendisi olacak.

Volvo’nun Sensus ismini verdiği araç içi eğlence sistemini Android’e uyarlayan geliştiriciler, sürücünün klima kontrolünden koltuk ısıtmasına kadar tüm detaylara tek bir ekran üzerinden erişebilmesini sağlamış durumdalar.

Google Haritalar ve Play Müzik‘ten tutun, aklınıza gelebilecek birçok Android uygulamasını aynı ekranda açabilmek de mümkün. Hal böyle olunca “Yapabilecekleriniz tamamen hayal gücünüzle sınırlı” desek yeridir.

Menzil kapasitesiyle öne çıkıyor

Dört kapılı bir fastback modeli olacağı kesinleşen Polestar 2’nin 400 beygir güce ve tam dolu bataryayla 480 kilometre menzil kapasitesine sahip olması bekleniyor.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!