Sadece 225 adet üretilecek: 2020 Maserati Edizione Ribelle serisi tanıtıldı

İtalyan spor otomobil markası Maserati'nin şu sıralar FCA Grubu bünyesinde olmasına rağmen daha çok butik alanda ilerlediğini söyleyebilmek mümkün. 

Abone ol

İtalyan spor otomobil markası Maserati’nin şu sıralar FCA Grubu bünyesinde olmasına rağmen daha çok butik alanda ilerlediğini söyleyebilmek mümkün. Kendine has bir müşteri kitlesi olan ve tutkunlarının bir türlü vazgeçemediği Maserati şimdilerde Edizio Ribelle adını verdiği yeni seriyi tanıttı. Bu seri toplamda 3 farklı modelin özel versiyonlarından meydana gelecek ve yalnızca 225 adet araba üretilecek.

Bahsi geçen modeller 100 Ghibli S Q4, 100 Levante S ve 25 Quattroporte S Q4 olarak sıralanıyor. Maserati’nin açıklamasına göre Ribelle, İtalyanca’da “İsyancı” anlamına geliyormuş. Bu isim tercihi markanın isyankar doğasına vurgu yapmak için yapılmış. Daha farklı ve özgün Maserati’lere binmek isteyenlerin araç satın alımlarını Edizio Ribelle versiyonlarından yana yapmaları amaçlanıyor.

Bu arada seriye dahil tüm araçlar yalnızca Nero Ribelle Mica adı verilen özel bir siyah renkle satılacak ve Nerissimo paketi olacak. Farklı bir renk seçimi mümkün olmayacak. Nerissimo paketinin detaylarına baktığımızda ise C sütunu üzerindeki Maserati logosu, ön ızgaranın üst kısmında kullanılan siyah krom malzeme, ana renkten daha açık tondaki arka bagaj kapağı, yan hava kanalları farklılık olarak göze çarpıyor.

Rüzgarlıklar, egzoz uçları ve ızgaralar tamamen siyah. 20 inç büyüklüğündeki jantlar da aynı şekilde. Sadece fren kaliperleri kırmızı renkte, ki bu da hoş bir görünüm oluşturuyor.

Fiyatı ve ne zaman, ABD dışında başka hangi pazarlarda satışa sunulacağı belli olmayan arabanın çok güzel bir dış görünüme sahip olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!