Tanıtımına saatler kala Ford Bronco’nun kabin içi ortaya çıktı!

Ford'un uzun yıllar sonra yenileme kararı aldığı 2021 model Bronco'yu 13 Temmuz'da gör çıkaracağını sitemizi takip eden okuyucularımız mutlaka hatırlayacaktır.

Abone ol

Ford’un uzun yıllar sonra yenileme kararı aldığı 2021 model Bronco’yu 13 Temmuz’da gör çıkaracağını sitemizi takip eden okuyucularımız mutlaka hatırlayacaktır. Tanıtımına sayılı günler hatta saatler kala ABD’li otomobil devinin mühendis kadrosu, kamuflajla gizlenmiş prototip halindeki aracın içinin casus kameralarca çekilmesini engelleyememişe benziyor.

Yeni nesil 4×4 modelinin kabin içinden bir kare çekmeyi başaran Autoblog editörleri sayesinde aracın direksiyonu, ön göğsü ve kontrol panelini resmî çıkışından önce görme imkanını elde etmiş bulunuyoruz.

Görünüşe göre Ford, Bronco’nun off-road kontrol tuşlarını iki farklı bölmede konumlandırmış. Bunların ilki merkez konsoldaki yuvarlak, halka şeklindeki kumanda. 2H, 4H, 4L ve 4A olmak üzere tekerlere arazi şartlarına uyumlu şekilde güç aktarmayı sağlayacak seçenekler mevcut. Bunlardan sonuncusu olan 4A’nın sürekli otomatik dört çeker sürüş modu olduğu tahmin ediliyor.

Bazı Wrangler modellerinde bu özelliğin aynısı vardı bu arada. Gerçi Jeep bu özelliği modeline göre Selec-trac veya Rock Trac olarak adlandırmayı tercih ediyor.

İkinci kontrol düğmeleri ise araç içi eğlence ekranının hemen üstünde yer alıyor. Bu minik butonlar ön ve arka kilitlenebilir diferansiyelleri açıp kapamaya yarıyor. Bu bölmede üçüncü bir buton daha var, ancak bunun ne işe yaradığını tam çözebilmiş değiliz.

Çift bölgeli dijital klimanın ayar tuşları, USB girişleri ve otomatik vites topuzu da 2021 Ford Bronco’ya dair göze çarpan diğer tasarım öğeleri arasında yer alıyor.

Kaynak https://www.autoblog.com/2020/07/07/ford-bronco-dashboard-spy-photos/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!