Tesla fabrikasının bulunduğu Fremont’ta polis Model S’lerle devriye atıyor

ABD'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Fremont, elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın dev fabrikasına ev sahipliği yapmasıyla biliniyor.

Abone ol

ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Fremont, elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın dev fabrikasına ev sahipliği yapmasıyla biliniyor. Şehir genelinde hizmet veren polis ise şimdilerde filosuna ikinci el bir Tesla modelini katarak devriye atmaya başlamış durumda.

Mashable’da yer alan habere göre Fremont polisi, 2014 model Tesla Model S’in 85 kWh bataryalı sürümünü bundan bir sene önce kadar satın aldı. Halka açık paylaşılan faturalarda araca 61 bin 478,50 dolar ödeme yapıldığı görülüyor.

4 bin dolarlık modifiye işleminden geçti

Polis aracına uygun hale gelmesi için toplama 4 bin doları bulan modifikasyon işlemlerinin ardından siyah renkli Model S şehrin ara sokaklarında devriyeye çıkmaya hazır hale getirildi.

Mavi ve kırmızı renkli polis çakarı, ön tampon koruma demiri, gözaltına alınan kişiyle sürücü arasındaki metal kafes ve kurşun geçirmez camlarla Model S kendini aştı diyebiliriz.

Şubat ayında faaliyete geçmesi bekleniyor

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan bir polis sözcüsü, Model S’in önümüzdeki Şubat ayından itibaren hizmet vermeye başlamasını umduklarını belirtti. Araç, artık iyice eskiyen 2007 model Dodge Charger‘in yerini alacak.

Genelde arabaların 5 yıl boyunca hizmette kaldığını söyleyen sözcü, elektrikli olduğu için Model S’ten beklentilerinin daha fazla olduğunun da altını çizdi.

Sırf tam dolu şarjla 450 kilometreden fazla menzile ulaşan Tesla modeli için şarj ünitesi kuran Fremont polisi, kullandıkları araçların yaydığı emisyon değerini azaltma hedefi kapsamında kesinlikle mantıklı bir adım atmış.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

1 Yorum
  1. Anonim

    hahahah çok iyi