Tesla Model 3 Performance ve AWD paketlerinin detayları netleşti

Milyoner dahi Elon Musk’ın Tesla Model 3 aracının Performance ve AWD paketleri üzerine çalıştığı haberini siz değerli takipçilerimizle daha önce de paylaşmıştık. Bugüne dek hakkında pek fazla bilgi öğrenemediğimiz yeni paketlerle alakalı Musk’tan açıklama nihayet geldi. BMW’nin popüler M3 modeline rakip olarak geliştirilen yeni paketlerin performans özellikleri bizzat Tesla CEO’su Elon Musk tarafından Twitter’dan paylaşıldı.

Her zamankinden farklı olacak

Malum, bugüne dek Tesla’nın üretim hattı çok farklı paket ve konfigürasyonları destekleyecek şekilde tasarlanmamıştı. Karlı ve buzlu bölgelerde yaşayıp dört çeker (AWD) paketi satın almak veya ücreti karşılığında daha hızlı bir Tesla modeli kullanmak isteyenlerin beklemesi gerekiyordu.

Şimdilerdeyse Tesla, Model 3’ün AWD paketini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Önde ve arkada iki adet elektrikli motorun kullanılacağı araç hem güç, hem de menzil kapasitesi odaklı geliştiriliyor. Üstelik motorun biri bozulsa dahi trafikte seyretmeye sorunsuz devam edebiliyor.

Fiyatları açıklandı

Çift motorlu AWD paketini satın almak isteyen müşteriler, normal Model 3 fiyatının üzerine 5 bin dolar daha ödemek zorundalar. Menzil kapasitesi 500 kilometre olan araç, 0’dan 100 km/s’ye 4.5 saniyede çıkacak. Ulaşabileceği en yüksek hız ise 225 km/s olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Bu arada Mevcut tek motorlu Model 3’lerin 0’dan 100 km/s’ye çıkışı 5.1 saniye sürüyor. Performance paketinin fiyatı ise toplamda 78 bin dolar olarak açıklandı. Halen daha Türkiye’ye gelmeyen Tesla’nın bu paketleri yurtdışında çok tutulacağa benziyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!