Toyota güvenli araba kullanan müşterilerini ödüllendirecek

Japon otomobil üreticisi Toyota, Sumitomo Mitsui Auto Service Company şirketiyle işbirliğine giderek tıpkı Cadillac ve BMW gibi yeni bir "abonelik sistemi"ni hayata geçirme kararı aldı.

Abone ol

Japon otomobil üreticisi Toyota, Sumitomo Mitsui Auto Service Company şirketiyle işbirliğine giderek tıpkı Cadillac ve BMW gibi yeni bir “abonelik sistemi”ni hayata geçirme kararı aldı. İlk etapta sadece anavatanı Japonya genelinde kullanılması planlanan bu programın adı ise Kinto olarak belirlendi.

İki farklı üyelik seçeneği mevcut

Çeşitli oyunlaştırma elementlerini de bünyesinde barındıran Kinto, kendi içinde iki farklı segmente ayrılıyor. Bunlardan birisi 3 yıllık süre zarfında 420 ila 900 dolar arası bir ücret ödeyerek herhangi bir Toyota modelini kullanabilmeyi sağlayan Kinto One.

1 Mart tarihinden itibaren kullanıma açılacağı belirtilen Kinto Select programında ise sürücüler Prius, Corolla Sport, Alphard, Vellfire ve Crown gibi lüks modelleri sürebilecekler. Ayda 1,630 dolar ödemeyi gözden çıkaranlar ise lüks Lexus marka araçları en az 1 ay, en fazla 3 yıl boyunca kullanma imkânını elde edecekler.

Arabanın nasıl kullanıldığı çok önemli!

Bir tür leasing servisi olarak tanımlayabileceğimiz Kinto’yu bu noktada rakiplerinden ayıran en önemli özelliği, arabanın düzgün kullanım şekline göre sürücülere çeşitli ödül puanları veriyor oluşu. Toyota bunun nasıl çalışacağına dair henüz detaylı bir açıklama yapmış değil, ancak “Sürücünün arabayı güvenli veya tasarruf etmeye yönelik kullanmasına göre ödül puanları verilecek” demekle yetinmiş durumda. Muhtemelen araç içindeki çeşitli sensör ve işlemcilerle bu sağlanacak.

Toplanan bu puanlar bir sonraki abonelik yenileme döneminde sürücülerin daha ucuza araba kiralayabilmelerine olanak sağlayacak.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

1 Yorum
  1. Anonim

    Guzel sistem, aracin nasil kullanidigini parcalari muauene ederek cikarabilirler veya bunu otomasyona baglayip saglik durumunu analiz edebilirler. Dolar kuru yuksek olmasa bizde de buna benzer bir calisma cok is yapar.