Toyota Supra daha resmen tanıtılmadan yok sattı!

BMW B58 motorundan güç alan bir yeni model daha Cenevre'de görücüye çıktı.

BMW B58 motorundan güç alan bir yeni model daha Cenevre’de görücüye çıktı. Morgan Plus Six modelinin ardından yeni Toyota Supra da Avrupa kıyılarına BMW’den ödünç alınan 3.0 litrelik motoruyla çıkartma yaptı.

Avrupa’da satışa sunulacak olan Supra’nın çift yönlü turboşarjlı motoru 340 beygir (254 kilowat) güç üretecek.

Toyota Başkanı Akio Toyoda, kabuk değiştiren Supra ile ilgili yaptığı açıklamada “Toyota’nın bile yeni bir Supra yapmaya dair planı yoktu. Ancak dünya çapındaki diğer sıkı Supra hayranları gibi ben de içten içe bunun olmasını istiyordum. Yeni GR Supra, Nürburgring’de yapılan testlerde ortaya çıktı ve dürüstçe söyleyebilirim ki bu arabayı kullanmak hiç olmadığı kadar eğlenceli” dedi.

Satın almak isteyenlere kötü haber

Bugüne dek paylaştığımız çeşitli sızıntı kaynaklı haber ve casus kamera görüntülerinin ardından yeni Supra’yı Cenevre’de görmek elbette ki heyecan verici. Ancak bu muhteşem güzelliğe sahip olmak isteyenlere kötü bir haberimiz var: Toyota şuan aslında satın alamayacağınız bir modeli tanıtıyor.

Japonya menşeli şirketten yapılan açıklamada 2019 yılı için yeni Supra siparişi alınmayacağı belirtildi. Bunun sebebi üretim sırasının tamamen dolmuş olması. Görünen o ki Supra hayranları araba henüz üretilmeden sıraya girerek yerini almış.

İlk sahiplerini çeşitli ödüller bekliyor

Bu arada modeli Avrupa’da satın alacak ilk kişiler biraz daha şanslı, çünkü Toyota’nın kendilerine sunacağı çeşitli ödül ve avantajlardan faydalanabilecekler. Şuan için bunların ne olacağı net olarak açıklanmış değil, nitekim Toyota yetkilileri “Özel deneyim programlarına ve parayla satın alınamayacak bazı ödüllere erişimleri sağlanacak” demekle yetinmiş bulunuyor.

Kaynak https://www.motor1.com/news/308003/toyota-supra-european-debut-geneva/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!