Üretilen ilk 2020 Corvette Stingray tam 3 milyon dolara alıcı buldu

ABD'nin önde otomobil markalarından Chevrolet, üretim bandından inen ilk 2020 model Corvette Stingray'i açık arttırma ile 3 milyon dolara sattı. 

Abone ol

ABD’nin önde otomobil markalarından Chevrolet, üretim bandından inen ilk 2020 model Corvette Stingray’i açık arttırma ile 3 milyon dolara sattı. Elde edilen bu gelirin tamamı Detroit Çocuk Vakfı’na bağışlanacak. Scottsdale şehrindeki Barrett-Jackson Müzayede Evi’nde düzenlenen açık arttırmaya katılım hayli yoğun oldu. Seri numarası #0001 olan araç Z51 performans paketine de ev sahipliği yapıyordu.

Kazanan kişinin kimliği belli

Normalde açık arttırmalarda kıymetli arabaları kazanan kişiler isimlerinin gizli tutulmasını isterler. Ancak bu sefer 2020 Corvette Stingray için 3 milyon dolar teklifinde bulunan ve nihayetinde kazanan kişinin kimliği belli.

Kazanan isim Hedrick Companies’in kurucusu ve CEO’su Rick Hendrick oldu. Geçmişine baktığımız zaman bu kişinin seri numarası #0001 olan araçları açık arttırmaya katılıp koleksiyonuna katmak gibi bir tutkusunun olduğunu görüyoruz. Keza hayır için düzenlenen müzayedelerin de sıkı bir takipçisi kendisi.

Satış gelirinin tamamı hayır kurumuna verilecek

Açık arttırma sonucunda elde edilen gelirin tamamı hiçbir kesintiye uğramadan Detroit Çocuk Vakfı’na teslim edilecek. Vakıf da bu parayı çocukların eğitimi için harcayacak. Genel başarı seviyesi düşük okulların iyileştirilmesi, yeni okulların inşa edilmesi ve kaliteli bir eğitim öğretim çıtasının yakalanması için çalışacak.

Bu arada şunu belirtmekte de fayda var: Chevrolet yeni Corvette Stingray’i çıkardığı zaman çok ilgi çekmiş ve hayranlarının takdirini kazanmayı başarmıştı. Üstelik şaşırtıcı bir şekilde bu modelin fiyatı emsallerine nazaran ucuz olacak. Daha performanslı versiyonu Vette ise yakın gelecekte görücüye çıkacak.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

1 Yorum
  1. Anonim

    Amerikada 1 dolar türkiyede 5000 dolar elhamdülillah yeni turkiye