Uygun Fiyatlı Yeni Nesil 2021 Fiat Mobi Tanıtıldı – Fiyatı Nasıl?

Fiyatı düşük boyutu küçük 2021 Fiat Mobi satışa çıktı. Yeni serinin motoru, özellikleri ve tasarım konusunda farkları neler?

Abone ol

2021 Fiat Mobi, kendi sınıfında şirin tasarımı ve kullanışlı özellikleriyle yer etmiş olan otomobiller arasında. Başarılı model, 2021 yılına da damga vuracak araçlardan bir tanesi.

Neden böyle diyoruz çünkü hem uygun fiyatlı bir araç hem de özellikler şehir içi kullanımda tam da arabası diyebileceğimiz bir seri. Dediğimiz gibi 2021 versiyonunda önemli artıları da olan araç hakkında sizi daha fazla meraklandırmadan özelliklere ve satış fiyatına geçelim.

İlginizi Çekebilir: Minik Afacan 2021 Renault Twingo Electric Satışta – İşte Fiyatı

2021 Fiat Mobi Tasarımında Neler Değişti?

Daha çok görsellerle konuşmak istiyorum. Yazıda yer alan alan görsellerden siz de anlayacaksınız ki yeni Mobi, her zamankinden daha şirin. Tamam kasa kısmında çok büyütecek önemde farklar yok gibi gözüküyor ama yapılan düzenlemeler bile aracın şirinliğine şirinlik katmış.

2021 Fiat Mobi

Baştan şunu söyleyelim ki yeni seri 190 mm daha yükseltilmiş ve artık crossover abileri arasında yer etmiş durumda. Yenilenmiş olan bir ön ızgara, bu ızgara üzerinde yer alan “FIAT” yazısı ve çok daha dikkat çekici far tasarımıyla gelen serinin, özelleştirme seçenekleri de çok daha fazla.

Bu sene eklenen yeni paket seçeneği Trekking versiyonunu seçecek olursanız, özelleştirme seçenekleri daha da artış gösteriyor. 14 inçlik yeni jantlar arasından seçim, tavan çıtaları, kaput üzerinde karbon esintiler gibi birçok ek özelleştirmeye sahip olabiliyorsunuz.

2021 Fiat Mobi

Sizin anlayacağınız tasarım yine şık ama bu sefer crossover abilerinin yanında yer alacağı kadar iddialı.

2021 Fiat Mobi Özellikleri ve Fiyatı

Böyle bir aracın hakkı elektrikli olması. Fakat Fiat bu konuda biraz geri planda. Serinin motoru elektrikli değil. Aracın motoru yeni nesil 1.0 litrelik benzinli bir motor. 75 beygirlik motor, şehir içi kullanımları için gayet yeterli ve yakıt tüketimi düşük. Fire Evo Flex motor 5 ileri şanzımanla geliyor. Henüz yakıt tüketim miktarları paylaşılmadı ama çok yakacağını düşünmüyoruz.

Aracın iç kısmında ise son sistem 7 inçlik bir multimedya ekranı bulunuyor. Bu ekran hem Android Auto destekli hem de Apple CarPlay destekli. Diğer modellerde de yer alan son nesil multimedya ekranının aracın havasını değiştirdiğini de söylemek gerekiyor.

Yenilenmiş ve en farklı versiyonu olarak Trekking versiyonunun da satışa sunulduğu 2021 Fiat Mobi otomobilinin fiyatı ise 7 bin dolar olarak açıklandı. Ülkemizde olsa en ucuz modellerden biri olarak değerlendirilecek serinin Trekking versiyonunu seçerseniz 8.500 dolar ödeme yapmanız gerekiyor.

Her şey çok güzel ama kötü olan şu ki yeni seri şimdilik sadece Brezilya’da satışa çıktı. Diğer ülkelerde satış olup olmayacağı merak konusu.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

1 Yorum
  1. Anonim

    kaliteden eser yok eski fiat fuarino nun içini alıp koymuşlar