Volvo’nun yeni Polestar Engineered paketi ortaya çıktı!

Son dönemde hisselerinin büyük kısmı Çinli Geely tarafından satın alınan Volvo, sık sık geliştirdiği elektrikli modellerle gündeme geliyor.

Son dönemde hisselerinin büyük kısmı Çinli Geely tarafından satın alınan Volvo, sık sık geliştirdiği elektrikli modellerle gündeme geliyor. Polestar ismini elektrikli spor arabalarında kullanan şirket, şimdilerde yeni Volvo S60 serisi arabalarında Polestar Engineered paketini sunacağı bilgisini kamuoyuyla paylaştı.

Hibrid güç ünitesine ev sahipliği yapması planlanan S60 Polestar Engineered arabalarıyla müşteriler daha agresif bir sürüş deneyimini tecrübe edebilecekler.

Volvo, Polestar Performance’i satın almıştı

Hatırlanacağı üzere 2015 yılında Volvo, modifikasyon firması Polestar Performance‘i satın alarak bünyesine katmış ve Polestar yarış takımını ayrı bir birim olarak şirket şemasında konumlandırmıştı. Polestar Engineered paketini taşıyan Volvo modelleri ise sıradan versiyonlara nazaran daha şık ve performans odaklı olmalarıyla biliniyor.

2017’nin ortalarına geldiğimizde ise Polestar’a yeni bir odak noktası belirlendi. Volvo’nun mevcut turboşarjlı ve süperşarjlı motorlarını daha da güçlendirmektense Polestar’ın mevcut modelleri elektrikliye çevirmesi fikri gündeme geldi.

Polestar 1’i yeni modeller takip edecek

Otomobil üreticisinin bu doğrultuda geliştirdiği ilk model olan hibrid coupe aracı Polestar 1, önümüzdeki yıl müşterilerin beğenisine sunulacak. Diğer tamamen elektrikli modeller de Polestar 1’i takip edecek.

İlk kez S60’ta kullanılacak

İlk kez Volvo’nun hayli popüler olan S60 serisi T8 çift motorlu plug-in hibrid modelinde Polestar Engineered damgasını göreceğiz. Benzinli ve elektrikli olmak üzere çift motora ev sahipliği yapan bu aracın gücü Polestar sayesinde 400 beygirden 415 beygire kadar çıkıyor. Otomatik şanzıman ve yazılımsal tarafta da Polestar’a has dokunuşlar söz konusu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!