VW Tarok kamyonet konsepti tanıtıldı

Şu sıralar kamyonet pazarında Ford, Isuzu, Nissan ve Toyota gibi markalar arasındaki amansız rekabete şahitlik ediliyor.

Şu sıralar kamyonet pazarında Ford, Isuzu, Nissan ve Toyota gibi markalar arasındaki amansız rekabete şahitlik ediliyor. Segmentin lideri olmak için sürekli AR-GE yapan ve yeni modeller geliştiren firmalardan Volkswagen, yeni konsept modelinin tanıtımını Brezilya’nın Sao Paulo şehrinde gerçekleştirerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Tarok adı verilen bu yeni konsept çok kısa süre içinde üretim bandına girmeye hazırlanıyor.

LED aydınlatmaları ve hırçın tasarımıyla dikkat çeken Tarok’un en özgün özelliklerinden biri, koltuk konfigürasyonunun hayli zengin oluşu. Arka koltukları tamamen yatabilen aracın kasasıyla koltukları birleşebiliyor, bu da 2.775 metre uzunluğunda devasa yük taşıma alanı açıyor. Piyasadaki mevcut hiçbir kamyonetin bu özelliğe sahip olmadığını belirtmekte fayda var.

Güç seçenekleri belli oldu

1.4 litrelik 110 PS dört silindirli TSI motora ev sahipliği yapan araç TotalFlex Fuel desteği sayesinde saf etanol veya E22 karışımı yakabiliyor. Motorun ürettiği güç altı ileri otomatik vites aracılığıyla 4Motion sürekli dört çeker tekerleklere aktarılıyor.

Henüz konsept aşamasında olan kamyonetin seri üretime girecek versiyonunun nihai tüketiciye satışı ilk etapta Brezilya ile sınırlı olacak. Ancak ilerleyen süreçte modellerin çeşitlendirilip başka pazarlarda satışa sunulması da söz konusu. Fiyatına dair ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Özellikle ABD pazarında çok satan Honda Ridgeline‘a rakip olması beklenen Tarok’un yeni  geliştirilecek 2.0 litrelik turbo dizel motor seçeneğiyle daha fazla müşteriye hitap etmesi bekleniyor.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!