Yeni Ford Bronco için 150 bin kişi sıraya girdi

ABD'li otomotiv devi Ford, yeni çıkacak olan Bronco isimli SUV modeli için üretim kapasitesini arttırmanın yollarını arıyor.

Abone ol

ABD’li otomotiv devi Ford, yeni çıkacak olan Bronco isimli SUV modeli için üretim kapasitesini arttırmanın yollarını arıyor. Bunun en büyük sebebi, araca olan talebin beklenenden yüksek olması. Temmuz ayının ilk günlerinde rezervasyon kabulüne başlanan SUV şimdiden 150 bin kişilik bekleme listesi sınırına ulaştı bile.

Sanılanın aksine Bronco tek bir model olmayacak, bunun yerine bir model ailesi olarak pazarda konumlanacak. İlk başta küçük crossover modeli 2021 Bronco Sport görücüye çıkacak mesela. Ford’un Kuga veya Escape gibi SUV’larının aksine daha agresif bir görünüme sahip olan bu aracın 2020’nin son günlerine doğru satışa çıkması bekleniyor.

Zengin özelleştirme seçenekleri sunulacak

Bronco’nun iki ve dört kapılı versiyonlarının ise yeni yılın ilk günlerine doğru seri üretim bandına girmesi planlar arasında.

İki farklı motor seçeneğinin yanı sıra sürekli dört çeker veya önden çekişli olması planlanan 2021 Bronco ile Ford, müşterilere 200’ü aşkın farklı opsiyon ve özelleştirme imkânını da sunuyor olacak. Bu rakip firmaların SUV’larında göremediğimiz bir hareket.

Sadece 100 dolar kapora alınıyor

Bronco’nun yanı sıra Mustang Mach-E ve yeni çıkacak elektrikli F-150 kamyonet modeliyle çevre dostu araç pazarındaki payını genişletmeyi hedefleyen Ford, her bir rezervasyon için 100 dolar ön ödeme talep ediyor. Arabayı satın almaktan vazgeçen müşterilere ise bu para aynen geri iade ediliyor.

2021 yılının ilk günlerinde Bronco’ların yetkili bayilerdeki yerini alması Ford’un planları arasında.

Kaynak https://www.slashgear.com/2021-ford-bronco-reservations-milestone-production-expansion-2020-financials-31631580/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!