Yeni Honda Dio Satışa Çıktı; Fiyatı Sevindirecek

Abone ol

Yeni Honda Dio, piyasaya göre nispeten uygun fiyatlı olarak görülebilecek bir ulaşım arayanlar için iyi bir alternatif. Yakın zamanda duyurulmasının ardından ülkemizde de satışa çıkan Scooter, özellikler açısından da güzel ürünlerden bir tanesi.

Bu seriyi duyan ve almak isteyenlerin merak ettikleri de bir şey var. Hem neler değişti o merak ediliyor hem de fiyatlar nasıl değişti o merak ediliyor. Hadi o zaman sorulara cevap arayalım.

Yeni Honda Dio Fiyatı ve Özellikleri

Tasarımı ile Honda’nın yeni nesil tasarım yapısını devam ettiren seri, akıllı iskelet sistemiyle beraber geliyor. eSAF adı verilen bu sistem sayesinde motosikletin ağırlığı çok düşük bir seviyede tutuluyor. Serinin boş ağırlığı 96 kg olarak açıklandı ve bu hem performansı hem de yakıt tüketimini etkiliyor.

Yeni Honda Dio

Dengeli şasisi ile dikkat çeken yeni Honda Dio, motor kısmında da başarılı bir seri ile geliyor. 109 cc hacminde olan motor, çoklu hava soğutma sistemine sahip ve 7.500 d/d’de. Motorun tork değeri ise 9.0 Nm olarak belirlenmiş.

Yeni Honda Dio

Güç kısmında ise 6.4 kW bir güç değeri var. Bu motor gücüyle beraber serinin maksimum menzil mesafesi ise 260 km olarak açıklandı. Bu değer 4.9 litrelik yakıt deposuyla da alakalı olan bir değer.

Yeni Honda Dio

Smart Power adı verilen motor ile yeterli bir performans değeri sunabilen yeni Honda Dio, güvenlik konusunda da iddialı. Kombine fren sistemi, yeni yakıt enjeksiyonu gibi artılar da bulunan motosiklet, şu an için 3 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulmuş durumda.

Yeni Honda Dio

Yeni Honda Dio mat metalik siyah, inci beyaz ve şeker kırmızısı rengi ile satın alınabiliyor. Motosikletin fiyatı ise 20.100 TL olarak açıklandı. Bu fiyatın kampanya ile düşürülüp düşürülmeyeceği konusunda bilgi yok. Çıkış fiyatı bu ama belki lansman indirimi olur. 🙂  

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

1 Yorum
  1. Anonim

    100 cclik motor 20.000 ülkenin başına taş yağacak taş….