Yeni nesil elektrikli Volvo XC90 2022’de yola çıkacak

İsveçli otomobil markası Volvo, mevcut XC90 modelini piyasaya süreli hayli zaman oldu. 

Abone ol

İsveçli otomobil markası Volvo, mevcut XC90 modelini piyasaya süreli hayli zaman oldu. Her ne kadar geçtiğimiz sene hafifçe bir makyajlanma operasyonu geçirmiş olsa da bu sene içerisinde model tam 7 yaşına basmış olacak. Orta büyüklükteki crossover modelinin ilk nesil versiyonu ise tam 12 sene boyunca satışta kalmayı başarmıştı.

Ancak her nasılsa Volvo şimdilerde en çok satan modelleri arasında yer alan XC90’ın üçüncü nesil versiyonunu hazır hale getirmek için kolları sıvamış bulunuyor. Üstelik bu aracın tamamen elektrikten güç alan bir farklı modeli de üretime girecek.

Volvo CEO’su tarafından doğrulandı

İlk kez Autocar’da yer alan bu haber bizzat Volvo CEO’su Håkan Samuelsson tarafından teyit edilmiş durumda. Markanın özel modeller oluşturmaktansa mevcut model gamını tamamen elektrikli versiyonlardan oluşturma projesi doğrultusunda alınan bu karar pek de yeni sayılmaz.

Yine Volvo bünyesindeki Polestar markası hem elektrikli hem de yüksek performanslı bu modelleri bünyesinde barındırıyor. “Butik” olarak nitelendirilebilecek bu markanın satışları pek yüksek sayılmasa da kendine has bir müşteri kitlesi var.

Ne zaman çıkacağı meçhul

Şuan için Volvo, yeni nesil XC90 modelini hangi tarihte görücüye çıkaracağını açıklamış değil. En azından resmî olarak bu doğrulanmadı. Fakat tahminler aracın 2022’de yetkili bayilerdeki yerini alacağı yönünde.

Bu arada XC90’ın Level 4 otonom sürüş yeteneklerine sahip olması gibi bir durum da söz konusu. Ki bu aracı muhteşem kılacak en önemli detayların başında geliyor.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!