Yeni Nissan Versa tarzı ve teknolojisiyle dikkat çekti

Ülkemizde satışa sunulmayan 2020 model Nissan Versa ABD'de sürpriz bir çıkışa imza attı!

Ülkemizde satışa sunulmayan 2020 model Nissan Versa ABD’de sürpriz bir çıkışa imza attı! Sedan segmentinin en popüler araçları arasında yer alan model, akıllara kazınmaya aday dış görüntüsü ve yüksek teknolojisiyle öne çıkıyor. Bu yaz yetkili satış noktalarındaki yerini almaya hazırlanan yeni Versa bir önceki modele nazaran daha geniş, uzun ve alçak olacak şekilde tasarlanmış.

Ön cepheden Versa’ya baktığımız zaman Japon otomobil üreticisinin diğer modellerinden aşina olduğumuz V şeklindeki ızgarayla bumerang şeklindeki ön farları kombinlediği görülebilir. Aynı bumerang motifi arka stop lambalarında da tercih edilmiş.

Dikkat ederseniz arka yolcu kapısı bölgesindeki C sütunu da yukarıya doğru kavislenmiş. Son dönemde birçok otomobil üreticisi C sütununu bu şekilde tasarlıyor. Bunun sebebi, aracın tavanının aerodinamik değerini arttırmaktan başka bir şey değil. Versa’da da aynı yöntem uygulanmış.

Kabin içinde Maxima ve Altima’dan çizgiler taşıyor

Nissan’ın “Açılır kanat” adını verdiği araç içi eğlence paneli kabin içinde boylu boyunca uzanıyor. Üreticinin daha büyük modelleri olan Maxima ve Altima’dan ödünç alınan tasarım öğelerini Versa’da da kullanması ise dikkatli gözlerden kaçmıyor.

Kaputun altında ise Nissan’ın yeni nesil 1.6 litrelik 4 silindirli benzinli motoru yer alıyor. 122 beygir gücündeki bu motorun ne kadar verimli çalıştığına veya 0’dan 100 km/s hıza kaç saniyede çıkabileceğine dair veriler henüz açıklanmış değil.

Müşteriler Xtronic otomatik şanzıman veya 5 ileri manuel seçeneklerinden yana tercih kullanabilecekler.

Kaynak https://www.slashgear.com/2020-nissan-versa-adds-style-and-tech-to-popular-subcompact-12573113/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!