Yeni Seat Ibiza Ortaya Çıktı! Tarih Verildi

Abone ol

Seat bu yıl çok güvendiği bazı modellerin yeni versiyonlarını sunacak. En az Leon kadar ünlü olan ve yakın zamanda yenilenecek olan bu modellerden birisi de Seat Ibiza olacak. Yeni Ibiza, daha sert ve biraz daha performanslı olan yeni yüzü ile karşımıza çıkacak.

Başta tasarımsal açıdan daha sert gözüken bir araç sunacağı iddia edilen marka, yeni modele ilişkin resmi paylaşımlar da yapmaya başladı. Yapılan ilk paylaşımda aracın tanıtım tarihi de açıklandı. Hem tanıtım tarihi geldi hem de yapı konusunda çok daha fazla bilgi elde etmiş olduk.

Yeni Seat Ibiza Ne Zaman Tanıtılacak?

Yeni araç için paylaşılan ilk görselde arka kısmı görebiliyoruz. Arka kısımda ise Leon benzeri bir yapıya yer verileceğini anlıyoruz. Hatta stop lambalarının hemen altında yer alan FR logosu da direkt olarak öne çıkmakta. Bu da performanslı bir seri göreceğimizi baştan ortaya çıkarmış olan bir detay.

Performans serisinin ifadesi olarak görülebilecek olan FR logosunun dışında, stop lambalarının tasarımının da değiştiğini ve su damlasına benzer bir yapıya büründüğünü görmekteyiz.

Birazcık daha keskin hatları olan aracın, ön kısmında nasıl bir yapı olacağı ise net değil. Fakat şunu söyleyebiliriz ki arka kısım sert detaylara sahip olduğu durumda ön kısmında aynı sert hatlara sahip olması söz konusu olacaktır.

yeni Seat Ibiza

Dış tasarımda önemli değişikliklerle geleceğini anladığımız yeni Seat Ibiza için iç tasarımda da değişiklikler olacak. Bir kere ön kısımda yeni dijital kokpit tasarımına geçiş yapılacak.

Yeni dijital kokpit, sadece görsel olarak değil işlevsellik açısından daha iyi olacak. Yepyeni bir multimedya ekran kullanıma sunulacak. Yeni multimedya ekranını araç bilgi sistemi de destekleyecek.

Çok daha iddialı olacak olan yeni Seat Ibiza için tanıtım tarihi ise 15 Nisan olarak duyuruldu. Böyle bakılacak olursa Nisan ayı da çok hareketli geçecek gibi duruyor. Biz de tanıtımla beraber aracı aktaracağız.  

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!