Yeni Skoda Kushaq Tasarımını Netleştiren Görseller Geldi

Abone ol

Skoda Vision IN konsept versiyonu tanıtıldığı zaman, bu konsept modelin Skoda Kushaq adıyla seri üretime gireceği işaret edilmişti. Seri üretim için kesin bir tarih verilmemiş ama araç için meraklandırıcı açıklamalar yapılmıştı.
Aradan geçen 1 yıllık süre içerisinde çok fazla detay gün yüzüne çıktı. Arada sırada gelen paylaşımlar bir yana artık tanıtım tarihi de çok yaklaştı. 1 aylık bir bekleme süresinden sonra tanıtılacak olan yeni seri için son yapılan paylaşım ise önemli ölçüde tasarımı ortaya çıkarmış oldu.

Skoda Kushaq Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni araç için son olarak eskiz çizimlerinin paylaşıldığı duyuruldu. Eskiz çizimleri dediğimiz gibi aslında tasarım yapısını ortaya koyan çizimler oluyor. Genel tasarım da yine bu yapıya benzer bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Çizimlere baktığımız zaman ise büyük ölçüde konsept modelin detaylarını sunacağını gördüğümüz aracın, ön kısımda benzer bir ızgara yapısı sunacağı da görülüyor. Krom çerçeveyle gelecek olan ön ızgaranın, gündüz farları ve temel farlarla da güçlendirildiğini göreceğiz.

Skoda Kushaq

Bunun dışında arka kısım da beklendiği gibi yenilenmiş olan stop lambalarıyla beraber gelecek. R şeklinde stop lambalarının alt kısımda da ek bir uyarı lambası ile desteklendiğini göreceğiz.

Tavan çıtaları ve 19 inçlik jantlar da aracın ne kadar kalıplı bir görüntüye sahip olacağını özetliyor. Şimdilik 2021 Skoda Kushaq için gözüken detaylar bunlar. Teknik açıdan bildiğimiz tek şey ise aracın iki farklı motorla gelecek oluşu.

Bir motorda 1.0L bir hacim sunulacak. TSI motor 6 ileri manuel ya da 7 ileri DSG şanzımanla alınabilecek. İkinci seçenekte de yine TSI ve 1.5L motor olacak. Bakalım geri kalanları tanıtımda göreceğiz. Tanıtım da dediğimiz gibi çok yakın.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!