Yerli otomobilin İtalya’dan getirildiği ortaya çıktı!

Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen ve 27 Aralık'ta kamuoyuna tanıtılacağını haberleştirdiğimiz yerli otomobille ilgili yeni bir gelişme daha ortaya çıktı.

Abone ol

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından geliştirilen ve 27 Aralık’ta kamuoyuna tanıtılacağını haberleştirdiğimiz yerli otomobille ilgili yeni bir gelişme daha ortaya çıktı. Buna göre aracın tasarımı İtalya merkezli ünlü tasarım stüdyosu Pininfarina tarafından yapılmış.

LinkedIn’deki paylaşımla ortaya çıktı

Şuan için sadece prototip aşamasında olan ve seri üretim bandına girmeyen modelin İtalya’dan Türkiye’ye getirilmesini ise Ege Ekspres isimli şirket gerçekleştirmiş. 65 yılı aşkın süredir lojistik alanında faaliyet gösteren şirketin LinkedIn sayfasından yapılan paylaşımda “Bu önemli projenin lojistik sürecini yürütmenin haklı gururunu yaşıyor ve dünya lansmanını merakla bekliyoruz” ibaresi yer alınca insanlar aracın İtalya’dan getirilmiş olduğunu öğrendiler.

Pininfarina imzasını taşıyor

Havacılık ve otomobil sektörleri başta olmak üzere birçok farklı alanda onlarca kaliteli tasarıma imza atan Pininfarina, İstanbul Havalimanı’nın uçak kontrol kulesini tasarlamasıyla da kamuoyunca biliniyor.

C sınıfı SUV modeli olacağı ve tamamen elektrikten güç alacağı belirtilen arabanın Pininfarina tarafından tasarlanmış olması kafalarda karışıklığa yol açabilir. Ancak arabanın bir an önce seri üretime girmesi için tasarım sürecinin alanında yetkin bir stüdyo tarafından halledilmiş olması, güzel bir gelişme.

Tasarımı yabancı bir firma tarafından yapılmış olsa da fikrî mülkiyet haklarının Türkiye’ye ait olması ve aracın Türk markasını taşıyor olması, asıl önemli unsur. Arabanın geri kalan diğer tüm teknik özellikleri ve gerçek tasarım detaylarını öğrenebilmek için 27 Aralık’ı beklemeye devam etmemiz gerekiyor.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

14 Yorum
 1. Anonim

  Pininfarina nın yaptığı zaten biliniyodu bunun nesi haber niteliği taşıyor

 2. Anonim

  alla alla oylemiymis ! bize Kars da yaptıklarını söylemişlerdi . helal olsun sana sende haberciyim diye birşeyler zirvalamissin. muhalefet olacam derken komik oluyorsunuz.

 3. Anonim

  yok ya

 4. Anonim

  Onlarca araba Türkiye’de üretiliyor.o zaman o modellerin tamamı o marka sahiplerinin değil bizim.öylemi.

 5. Anonim

  istesenizde istemeseniz de yerli otomobili üreteceğiz. vatan düşmanları çatlasın.

 6. Anonim

  Eğer bu haberse siz yanlısınız.
  Aracın tasarımı ve patentleri tescili ve onlarca teknik bilgiyide neden yazmıyorsunuz. Lansmanda bu bilgilerin hepsi var zaten. Ruhsuz olmak lazım

 7. Anonim

  Ben sizin hakkınız da bir haber yapsaydım, şöyle bir başlığı olurdu…. “İsmi Fransa’dan gelen bir kelime ile başlayan, %100 ABD yapıyı yazılımlarla tasarlanan” bir yerli bir internet sitesinden, tuhaf milliyetçilk yaklaşımı ortaya çıktı…. PEHHH”

 8. Anonim

  İsmi Fransa’dan gelen bir kelime ile başlayan “yerli bir internet sitesinden”, tuhaf milliyetçilk yaklaşımı ortaya çıktı…. PEHHH

 9. Anonim

  zaten ak zombi olmayan herkes farkında farkında olmayan da şüpheleniyordu er ya da geç öğrenecekti

 10. Anonim

  Adamlar bunu zaten kendileri söyledi sizin birşeyi ortaya çıkardığınız yok kara propaganda yapıp ilgi çekmeye çalışmayın gurur duyun yerlilik satış yaptığında paranın ülkeye girmesine denir onun tasarımı bir kez para verildi diye yapılan tüm emek hiç ettirmeyiz bu araba Türk mühendislerinde imzası var ne kadar hazımsızlık yapsada size…

  1. Anonim

   200 bin tl paran varsa alirsin. Yerliymis at gözlüğünü çıkarın artik

   1. Anonim

    keşke araştırsanda biraz sen çıkarsan

   2. Anonim

    yani bunu devleti savunma gibi düşünme kesinlikle öyle birşey yok ama sanki uzaya kanat takıp çıksalar sanki sen yok kesin roket falan vardır diyecekmişsin gibi hissediyorum zaten tasarımın italyanlar tarafından yapıldığı biliniyor sen yapabiliyorsan tasarım katkın olsun oturmuşsun klavye başına ahkam kesiyorsun gitte kolaysa yap madem

   3. Anonim

    yap kardeşim madem sen oksijen soluyup dünyaya zarar vereceğine ülkene bi faydan olsun