Yerli ve Zırhlı SUV BMC Tulga Görücüye Çıktı

Zırhlı BMC Tulga MÜSİAD fuarında boy gösterdi. İşte zırhlı ve bir o kadar heybetli BMC Tulga.

Abone ol

BMC Tulga, belki de en merak edilen en çok dikkat çeken SUV modellerinden biri olmuştu. 4X4 özellikli araç, hem yerli hem de zırhlı bir seri olması nedeniyle türünün ilk örneklerinden bir tanesi.

Tasarımıyla da dikkat çeken aracın bugün itibariyle MÜSİAD Expo 2020 fuarında da boy gösterdiğini gördük. Peki, yeni araç fuarda nasıl özellikleriyle hayran bıraktı?

BMC Tulga Özellikleri ve İlk Detaylar

Miğfer anlamına gelen Tulga adıyla çıkan seri, toplamda 8 ton ağırlığa sahip. Anlayacağınız dev bir araç. Zaten zırhlı olması ağırlığın artmasını sağlamış ama genel olarak kasa da çok büyük. 5 kişilik standart araçlar yerine bu modelde 7 kişilik bir yolcu kapasitesi sunuluyor.

BMC Tulga

Böyle bir devi hareket ettirmek için aracın içerisinde yer alan motor ise 4.2 litrelik bir canavar. 6 ileri şanzıman ile desteklenen motor 250 beygir gücünde ve 2500 devirde. 4 silindirli motorun tek kötü yanı ise dizel olması.

BMC Tulga

Şerit takip sistemi, hız sabitleme, geri görüş sistemi gibi günümüz teknolojilerini de destekleyen BMC Tulga, 4X4 özelliklerinin yanında koruma konusunda da çok başarılı.

BMC Tulga

Aracın 16.5 inçlik lastikleri patlasa bile yoluna devam ediyor ve balistik saldırılara karşı bile zırh direnci gösterebiliyor. Zaten bunun için özel bir zırh sisteminin kullanıldığı da biliniyor.

BMC Tulga

Tüm özellikleriyle fark yaratan bu dev araca ulaşmanız için ödemeniz gereken miktar belli değil. Zaten ne kadar öderseniz ödeyin bu aracı almanız mümkün olmayacak çünkü BMC modelin sadece güvenlik güçlerine satılacağını söyledi.

BMC Tulga

Sivillere aracın satışı yapılmayacak. Bir nevi ABD’de satılan askeri Hummer modelleri gibi. Ama tabii ki yine de bir fiyat görmek isteyebilirsiniz.

BMC Tulga

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

9 Yorum
 1. Anonim

  8 tonmuş Demir fiyatına satsalar beni aşar

 2. Anonim

  sısce yerlı bır uretımı karalamak bukadar kolaymı bunu ureten fırma ve muhendısler nekdar cok emek vermıslerdır allah yardımcıları olsun sonucta turk arabası gurur duymak lazım helal osun emegı gecen herkesın elıne saglık 10 nura 0lmus bravo

 3. Anonim

  8 ton ağırlıkta ki bir araç a 250 beygir motor u hangi akıllı koydu acaba

  1. Anonim

   BU SANA GÖRE DEĞİL ZATEN ALABİLEN E

 4. Anonim

  keşke biz sivillere satışı yapılsa, bütün devlet kurumlarında zırhlı araç kullanmak zorunda olanlara devlet hemen alıp kullansın…

 5. Anonim

  Jeep diye satilirsa kimse alamaz. Kamyonet olursa otv siz alan cikar

  1. Anonim

   Jeep diye satılırsa kimse alamaz, kamyonet olursa otvsiz alan çıkar ne demektir ki 😀 Zaten 1-Jeep diye değil arazi aracı diye satılır o. 2- Arazi aracı ve otomobiller aynı vergi diliminde. Yani vergi yönünden otomobil ve arazi aracının bir farkı yok. Tam tersine sizin söylediğiniz gibi kamyonet olarak geçerse masraf yönünden daha yüklü olur. Çünkü kamyonetin muayenesi her yıl, arazi aracı ve otomobilin muayenesi iki senede bir. 3- Vergiyi belirleyen kıstas motor büyüklüğü. Kısaca yanlış biliyorsunuz, önce araştırın. Her arazi aracı lüks araç sınıfına girmez. 1,3, 1,5. 1,6, 1,8, 2,0, 2,5 motorlu arazi araçları 3,0, 4,0 motorlu otomobillerden daha az vergiye tabi

 6. Anonim

  ucuza mal etmek için kütüğe benzeyen bi araç yapmışlar biraz estetik olsun ya bu ne atölye toplamasına benziyo

  1. Anonim

   o zırh ı sen de bük görelim kardeşim 🙂 bilmeden yorum yapmayın ucuza mal etmek nedir ahahahahahaha