Zırhlı Audi RS7 dünyanın en hızlısı!

"Zırhlı araç" denildiğinde çoğu kişinin aklına bankaların para nakli için kullandığı kocaman kamyonlar veya askeri modeller gelebilir.

“Zırhlı araç” denildiğinde çoğu kişinin aklına bankaların para nakli için kullandığı kocaman kamyonlar veya askeri modeller gelebilir. Ancak ABD’nin Wyoming şehrindeki AddArmor isimli bir şirket, dünyanın en hızlı zırhlı aracı olduğunu iddia ettikleri yeni bir model geliştirmeyi başardılar. Kurşun geçirmez özelliklere kavuşturdukları araba ise Audi RS7 oldu.

AddArmor’un kendi imkanlarıyla geliştirdiği kabin içi panel teknolojisinin yanı sıra balistik camlarla donatılan araba, hızlı olduğu kadar güvenli olmasıyla da öne çıkıyor.

Polikarbonat malzemeden imal edilen gövde panelleri ve yine polikarbonatla güçlendiren balistik camları sayesinde araç dış etkenlere karşı dayanıklı hale getirilmiş. Öyle ki AddArmor’a göre araçta kullanılan paneller balistik çelikten 10 kat daha güçlü olmasına rağmen yüzde 60 oranında daha hafif.

.44 Magnum ateşine dayanabilecek mukavemete sahip olan arabaya eklenen zırhlar sadece 90 kilogram kadar fazla bir yük oluşturmuş.

Hızından ödün vermiyor

Özel performans paketi sayesinde 760 beygir güç çıkışı üretebilen araç 0’dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede çıkabiliyor. Maksimum hız değeri ise 325 km/s olarak kayıtlara geçmiş.

Zırhlı olmasına rağmen bu performans değerleri kesinlikle muhteşem. Pirelli P Zero Run Flat lastikler ise tekerleklere ateş açılsa bile yaklaşık 50 kilometre boyunca herhangi bir sorun olmadan seyahat edebilmeyi mümkün kılıyor.

James Bond filmlerini hatırlatan bazı silahlar da arabadaki yerini almış durumda. Mesela kapı kolları zorlandığı zaman elektrik şoku verebiliyor. Sonik ses bombası ve 120 desibel sirenin yanı sıra biber gazı sıkmak gibi çeşitli özelliklere sahip olan aracın fiyatı 205 bin dolar olarak belirlenmiş.

Kaynak https://www.slashgear.com/armored-audi-rs7-is-the-fastest-armored-car-around-16583970/

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

1 Yorum
  1. Anonim

    DİNAMİTE DAYANMAZ