Makyajlanan Volkswagen Passat’a Yakından Bakalım!

Passat'ta yapılan değişiklikler otomobili daha ışıltılı bir hale getirmiş görünüyor.

Alman markanın lokomotif modellerinin başında gelen orta sınıf temsilcisi Passat, Cenevre’de makyajlı haliyle karşımızda. Yapılan değişiklikler görsel anlamda büyük bir heyecan uyandırmamakla birlikte otomobilin daha ışıltılı bir hale büründüğü de bir gerçek.

Passat Makyajlandı!

Yenilenen ön bölümde ön ızgaranın büyüyüp tamponun daha farklı görünüm sunduğu ikinci bakışta göze çarparken farlar biraz daha keskin bir hale getirilmiş.

Farlardan bahsetmişken; LED’ler artık standart ve ilk olarak Touareg’te karşımıza çıkan LED matriks farlar da opsiyonel olarak sunuluyor. Arka bölümde aydınlatma grubunda desen değişikliğine gidilirken akış efektli sinyaller de bir diğer yenilik.

Model isminin artık bagaj kapağının ortasına alınması da kendine güvenin simgelerinden biri.

Sürüş Yardımcılarında Dikkat Çeken Değişiklikler

Elden geçirilen kokpitte daha önce şık bir analog saatin süslediği üst bölümdeki boşluğu artık dörtlü flaşör düğmesi ve soğuk bir “Passat” logosu kaplıyor.

Gösterge tablosunda dijital yapıya geçiş Volkswagen’in son dönem yenilikleriyle uyumlu bir adım.

Elektronik sürüş yardımcıları artık “IQ.Drive” ismi altında sunulacak olan makyajlı Passat, bu konuda önemli yeniliklere sahip.

İkinci seviye kısmi otonom sürüşü destekleyen otomobilde daha önce Passat GTE’de sunulan elektromekanik fren gücü arttırıcısı da tüm versiyonlarda sunuluyor.

Direksiyon destekli engel aşma yardımcısı da otomobildeki yeniliklerden bir diğeri.

Yeni Passat Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Motor seçeneklerinde kayda değer değişiklikler olmayan makyajlı Passat, Mayıs ayında Avrupa pazarında satışa sunulurken hemen ardından ülkemizdeki yerini de alacak.

Otohaber

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!