OTAM ile Emisyon Testleri

OTAM, 2,5 milyon TL'lik bir yatırımla yeni prosedüre göre modernize edilmiş WLTP Emisyon Test Laboratuvarı'nı devreye aldı.

Abone ol

Avrupa’da yeni otomobiller için istenen WLTP emisyon testleri kapsamında, Türkiye’deki üreticilerin taleplerinin tamamı artık Türkiye’de yapılabilecek.

OTAM’dan Dev Yatırım!

Bu konuda önemli bir adım atan Otomotiv Teknolojileri Araştırma Geliştirme Merkezi OTAM, 2,5 milyon TL’lik bir yatırımla yeni prosedüre göre modernize edilmiş WLTP Emisyon Test Laboratuvarı‘nı devreye aldı.

WLTP OTAM

WLTP Emisyon Test Laboratuvarı hakkında bilgiler paylaşan OTAM Genel Müdürü Ekrem Özcan:

Avrupa’da tüm yeni araçlarda istenen WLTP testini artık kendi bünyemizde yapabilmenin ve sektöre böyle bir merkezi kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Devreye aldığımız WLTP ile gerçekleştirdiğimiz emisyon test laboratuvarı modernizasyonu projemiz, 15. yılında olan OTAM’ın 2,5 Milyon TL*’lik bir yatırımla ve 11 ay süren çalışmaların sonucunda hayata geçen bir proje oldu.

OTAM WLTP foto

Avrupa standartlarında test hizmeti sunacak olan merkezimizde bir yıl içinde 750 aracın WLTP testlerini kendi bünyemizde yapabiliyor olacağız.

Test merkezimiz, şu an WLTP merkezi sınırlı sayıda olan ve otomotiv test darboğazında bulunan Avrupa’ya da alternatif bir çözüm sunacak” dedi.

Otohaber

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!