Yenilenen Volvo S60 Daha İddialı

Yenilenen Volvo S60, sportif tasarımı, yeni motor seçenekleri ve güvenlik sistemleriyle daha iddialı görünüyor. Bu araç, Volvo'nun Amerika'da kurduğu ilk otomobil fabrikasında üretilecek.

Bir taşla iki kuş vuran Volvo, hem Amerika’da Charleston üretim tesisinin resmi açılışını yaptı, hem de orada üretimine başlanan yeni Volvo S60 modelini tanıttı.

Volvo S60 Yepyeni

Dizel motor seçeneği olmayan yeni S60’da turbo beslemeli iki ayrı hibrit motor yer alıyor. Hibrit T6 Twin Engine AWD’de 340 HP gücünde.

Volvo S60 arka görünüm detayları

Ödüllü T8 Twin Engine AWD elektrikli benzinli hibrid motor 400 HP sistem gücüne sahip. Ayrıca T5 ve T6 benzinli motorların da bulunacağı belirtiliyor.

Volvo’nun Sensus Connect bilgi-eğlence sistemi, Apple CarPlay, Android Auto ve 4G ile tamamen uyumlu çalışırken sürücülerin her zaman ağa bağlı olmalarını sağlıyor.

Multimedya ekranı dokunmatik ve sezgisel kontrol özelliğiyle de çalışıyor. Volvo’nun XC60 modelinden de tanıdığımız SPA platformu üzerinden geliştirilen yeni S60’da City Safety özelliği ve isteğe bağlı Pilot Assist sistemi yer alıyor.

S60’ta otomatik frenleme özelliği olan kavşak trafik uyarı sistemi de isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Volvo S60 ön konsol görünümü

Volvo’nun elektrikli araç performans markası olan Polestar tarafından geliştirilen Polestar Engineered adlı bir performans işletim sistemi sadece TB Twin Engine hibrit modelinde yer alıyor.

Bu araç 415 HP sistem gücü sunuyor. Polestar Enginereed imzalı S60’lar, jantları, fren ve süspansiyon sistemleriyle diğer S60’lardan ayrılıyorlar.

Yeni Volvo S60, 2019 senesinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Otohaber

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!