2017 Tesla Model X SUV Menzili Ne Kadar?

Elektrikli araçların bu zamana kadarki bilinen en büyük sorunu menzilinin kısa tutulmasıydı. Yeni nesil elektrikli araçlar her geçen gün menzil artırıyor. Peki Tesla Model X SUV'un menzili ne kadar?

Uzun bir süredir elektrikli otomobiller piyasada bulunmasına rağmen henüz istenilen yaygınlaşma sağlanamamıştır. Elektrikli araçlarının önündeki en büyük engel tahmin edileceği üzere yetersiz menzil ve şarj için uzun bir süreye ihtiyaç duyulmasıdır.

Son zamanlarda satışa sunulan elektrikli modellerin birbirleri üzerinde menzil ve kısa şarj süresi konularında üstünlük sağlamaya çalışması bu durumu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Elon Musk önderliğindeki Tesla ise hiç şüphesiz en çok rağbet gören elektrikli otomobil markaları arasında ilk sırada yer alıyor.

Tesla’nın üçüncü ürünü olan Model X SUV modeli dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ciddi alt yapı eksikliklerine rağmen ülkemizde de ilgi görüyor. Aracın ekonomik satış fiyatına ve gelişmiş teknolojilere sahip olması büyük bir beğeni toplarken rağbet görmesinin arkasında yüksek menzil ve kısa sürede şarj olabilme özellikleri yatıyor.

Mevcut durumda Tesla Model X farklı paket seçenekleriyle satın alınabiliyor ve seçilen paketin içeriğine göre menzil de değişiyor.

Tesla Model X Menzili Ne Kadar?

Menzil bilgilerine detaylı bir şekilde bakıldığında 325 kilometreden başlayıp 500 kilometre değerlerine kadar çıkılabiliyor. Tesla tarafından bataryalara 8 yıl garanti verilmekte ve herhangi bir durumda ücretsiz olarak değişim dahi yapılabilmektedir. Teknoloji ve otomobil dünyasının önde gelen isimleri oldukça kısa bir süre içerisinde Tesla’nın menzili bin kilometre üzerine çıkaracağını net bir şekilde ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir