En Güvensiz 10 Otomobil: 2017 Tüketici Raporları

2017 Tüketici Raporları Yıllık Güvenirlik Anket Sonuçları Yayınlandı. Buna göre en güvensiz, en çok satan araç hangisi?

Yeni bir araç almanız, sorun yaşamayacağınız anlamına gelmiyor. Yıllık hazırlanan Tüketici Raporları anketi; gıcırtı yapan frenlerden, garanti dışına çıkan şanzıman tamirine veya dört çekerli araç sistemlerindeki sorunlara kadar uzanan 17 sorunlu bölgeyi kapsıyor.

Rapor, bir araçta Öngörülen Güvenlik Skorunu oluşturmak için her sorunun ağırlığını ölçerek anlaşılabilir ve adil bir neticeye varmayı hedefliyor.

2017 bitiyor peki bu yıl satılan araçların ne kadarı güvenliydi? 2017 yılının en güvensiz 10 aracını listeliyoruz.

10. Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro ile ilgili şikayetler; şanzıman, araç içi elektronik ve sürüş sistemi ile ilgili küçük sorunlar içeriyor.

9. Mercedes-Benz GLC

Mercedes-Benz GLC

Mercedes-Benz ile ilgili şikayetler; frenler, direksiyon, süspansiyon ve güç ekipmanları sorunları popüler crossover model sahiplere baş ağrısı oluyor.

8. Jaguar F-Pace

Jaguar F-Pace

Markanın ilk SUV modeli olan F-Pace’e aşık olan pek çok müşteri var. Ancak İngiliz otomobil üreticisinin güvenirliği pek yok. F-Pace ile ilgili şikayetler; sürüş sistemi, araç elektroniği, sesler, ve sızıntılarla baş gösteriyor.

7. GMC Acadia

GMC Acadia

Henüz ülkemizde satışı bulunmayan GMC Acadia modeliyle ilgili şikayetler de oldukça yüksek. Araç içi elektronik sistemi, güç donanımı ve sürüş sistemiyle ilgili çok fazla şikayet var. Araç sahiplerinin temel problemleri boş ekranlar, dikkat dağıtan dikiz kamera ve çalışırken aniden duran navigasyon sistemi. Sahipler ayrıca vites geçişlerinin sert olmasından dolayı da şikayetçiler.

6. Fiat 500

Fiat 500

Bir şehir aracı arıyorsanız kompakt Fiat 500’den kaçınmak isteyebilirsiniz. Fiat 500 dikkat çeken sorunları; enerji donanımı, fren sistemi ve araç elektroniğiyle ilgili konular.

5. Ford Focus

Ford Focus

Ford Focus, fiyat seçeneklerinden ve menşei bakımından size cazip gelebilir ancak Tüketici Raporlarına göre oldukça sorunlu bir araç olduğu kesin. Araç sahipleri sarsıntı iletimi engelleme sisteminin sorunlu olmasından ve sürücü destek sisteminin zorluklarından dolayı muzdarip.

4. Ford Fiesta

Ford Fiesta

Focus gibi Fiesta da 2017 Tüketici Raporları Güvenirlik Anketi’ne Ford markasının en güvensiz araçları olarak giren otomobillerden biri. Fiesta’da en sık şikayetler şanzıman ve sürüş destek sistemiyle ilgiliydi.

3. Volvo XC90

Volvo XC90

Volvo, güvenliği ile tanınmış olabilir ancak, güvenilirlik başka bir sorundur. Volvo XC90 Suv aracı; araç içi elektronik, güç ekipmanları ve elektrik sistemiyle ilgili bolca sorun yaşıyor.

2. Cadillac Escalade

Cadillac Escalade

Listenin bir diğer büyük SUV modeli olan Cadillac Escalade güvenirlik konusunda hiç yüz güldürmedi. En yeni model, enerji donanımı, iklim sistemi ve iletimi ile ilgili çözülemeyen, önemli sorunlarla karşı karşıya.

1. Tesla Model X

Tesla Model X

Tesla Model X’i piyasaya sürdükten sonra takip etmeye başladıysanız güvenilirlik sorunlarını görmeye alışın. Müşteri Raporlarına göre Model X; donanım, iklim sistemi, boya ve hatta döşemelerle ilgili ciddi sorunlara sahip.

YORUMLAR

Email adresiniz gizli tutulur!