Kredi Kartı ile Online HGS yükleme işlemi nasıl yapılır?

Abone ol

Online HGS yüklemesini kredi kartı ile yapmak için tercih edilebilecek yollardan bir tanesi PTT’ye başvurmaktır. Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS köprüler ve otoyol geçişlerinde alınan ücretlerin sürücülerden tahsil edilmesini sağlıyor. Geçtiğimiz yıllarda bu işlem gişelerden yapılıyordu. Bu da otoyol ve köprü girişlerinde çok fazla sıra oluşması anlamına geliyordu. Fakat günümüzde bu işlem arabaların durmalarına bile gerek kalmadan yapılabiliyor. HGS sayesinde araçlardan geçiş ücreti otomatik olarak kesiliyor. HGS uygulaması sayesinde bu geçiş süreleri oldukça kısa sürüyor. Her geçişten ücret tahsil edilebilmesi için HGS’lere de bakiye yüklemesi yapılıyor. Bu işlemi kısa sürede halletmek isteyen kişilerin kredi kartı ile HGS bakiye yüklemesi yapılabilmesi mümkündür.

HGS Bakiye Sorgulaması Yapılır?

HGS bakiye sorgulaması yapmanın yolu PTT’den geçiyor. HGS sürekli olarak içerisinde paranın yüklü olması gereken bir şeydir. Aksi halde geçişler sırasında ücret kesintisi yapılamaz ve sürücüler daha fazla ücret ödemek durumunda kalabilir. Bu yüklemeleri bakiyesi bitmeden yapmak isteyen kişiler de ilk olarak sorgulama yapmalıdır. Bu sorgulamayı yapabilmek için de PTT’nin internet sitesine girilebilir. PTT, internet sitesi üzerinden ücretsiz olarak HGS sorgulama olanağı veriyor. Bunun için de öncelikle PTT’nin HGS için oluşturduğu sayfaya girilesi gereklidir. Daha sonrasında müşteri hizmetleri bölümüne giriş yapılmalı ve sorgulama gerçekleştirilmelidir.

HGS Ceza Sorgulaması Yapmanın Yolları Nelerdir?

HGS ceza sorgulaması nasıl yapılır sorusuna verilebilecek cevap da yine PTT’dir. PTT’nin HGS işlemleri için özel oluşturduğu bir internet sayfası bulunuyor. Hgsmusteri.ptt.gov.tr adresine sahip bu sayfanın sağ üst kısmında Geçiş İhlali Sorgula linki bulunuyor. Bu linke tıklanmasının ardından açılan ekrana plaka girilmesi gerekiyor. Bu şekilde hızlı bir şekilde sorgulama yapılabilmesi mümkün oluyor. Bunun yanı sıra ihlali geçiş sorgulaması yapılabilmesi için e devlet de tercih edilebilir. E devlet sistemine giriş yapan kişiler PTT Genel Müdürlüğü sayfasında bulunan Hızlı Geçiş Sistemi Hesap Bilgi Sorgulama sayfasına girebilir ve buradan her türlü sorgulamayı yapabilir.

PTT’ye Üye Olarak Yükleme Yapma

HGS yüklemesini PTT ile yapabilmek için PTT şubelerine gitme gerekliliği yoktur. PTT’nin HGS için hazırladığı internet sitesine girerek her türlü HGS işlemleri yapılabildiği gibi yükleme işlemleri de gerçekleştirilebiliyor. Bunun için de ilk olarak müşteri hizmetlerine giriş yapmak gerekiyor. Bu girişin yapılabilmesi için de üye olunması şarttır. Üyeliği bulunmayan kişiler hızlı bir şekilde üyelik işlemlerini gerçekleştirebilirler. Müşteri Hizmetleri Girişi yazısı tıklandıktan sonra açılan ekranda bulunan Üye Olun linkine basılmalıdır. Ardından TC kimlik numarası, e posta adresi ve şifrenin yazılmasının ardından üye olunabilir. Daha sonrasında da bakiye yükleme işlemi gerçekleştirilebilir.

E Devlet İle HGS Yüklemesi Nasıl Yapılır?

HGS bakiye yüklemesini e devlet ile gerçekleştirmek isteyen kişiler sisteme giriş yapmalıdır. PTT’de üyeliği olmayan ve yeni üyelik ile uğraşmak istemeyen kişiler e devlet aracılığıyla da yüklemelerini yapabilirler. E devlet ile HGS bakiye yüklemesi yapılabilmesi için sisteme giriş şarttır. Bu giriş de yalnızca şifre, internet bankacılığı, mobil imza, elektronik imza ve TC kimlik kartı bilgilerinden birisi ile yapılabilir. Daha sonrasında Hızlı Geçiş Sistemi Hesap Bilgileri Sorgulama sayfasının açılmasının ardından HGS bakiye yüklemesi de gerçekleştirilebilir. Bu yöntem ile HGS yüklemesi yapma çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilir.

HGS İşlemleri İçin Akbank

Akbank HGS işlemlerinin yapılabileceği bankalar arasında yer alıyor. Akbank her türlü HGS işlemlerinin yapılabilmesine olanak sağlıyor. HGS başvurusu ve HGS bakiye sorgulamasının yanı sıra Akbank ile HGS yüklemesi de yapılabiliyor. Akbank’ın HGS konusunda müşterilerine sağladığı olanaklardan bir diğeri ise otomatik bakiye yükleme talimatının verilebiliyor olmasıdır. Kredi kartı ile HGS bakiye yüklemesi yapmak isteyen kişiler bu kredi kartları ile ya da Akbank’ta bulunan vadesiz hesapları ile ödeme talimatı verebilir. Bu talimat sayesinde de bakiye belirli bir seviyenin altına düştüğü an otomatik yükleme gerçekleştirilebilir.

Garanti Bankası’ndan HGS Yüklemesi İşlemi

HGS yükleme işlemi için Garanti Bankası da başvurulabilecek adreslerden bir tanesidir. Garanti Bankası aracılığıyla HGS bakiye yükleme işlemleri gerçekleştirilebilir. Ayrıca Garanti Bankası çeşitli HGS ürünlerini de müşterilerine sunuyor. Bu ürünlere başvurabilmek için de Garanti Bankası kredi kartının olması ya da bankada hesabın bulunması gerekiyor. Kartı ya da hesabı olmayan kişiler en yakın Garanti Bankası şubesine giderek hesap açtırabilir. Garanti Bankası’nın HGS’ye özel sunduğu ürünleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler bankanın internet sitesine başvurabilir.

HGS Kredi Kartı Yüklemesi İçin Yapı Kredi

Yapı Kredi aracılığıyla HGS bakiye yüklemesi yapılabileceği gibi HGS başvuru işlemleri de gerçekleştirilebilir. Yapı Kredi’den HGS almak isteyen kişilerin ilk olarak bankada hesap açtırması ya da Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartına sahip olması gereklidir. Daha sonrasında ise Yapı Kredi internet ya da mobil şubesi veya müşteri iletişim merkezi, SMS ve bankanın şubeleri aracılığıyla HGS başvurusu gerçekleştirilebilir. SMS ile HGS başvurusu yapacak olan kişilerin de HGS yazıp TC Kimlik numarasını 4454’ye mesaj göndermesi gereklidir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İle HGS İçin Otomatik Ödeme Talimatı Verme

HGS otomatik ödeme talimatı Ziraat Bankası ile verilebilir. HGS başvurusu yapılabilmesi için başvurulabilecek adreslerden bir tanesi Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası HGS başvurunda bulunan kişilere özel fırsatlar da sunuyor. Bu fırsatlardan bir tanesi de otomatik ödeme talimatıdır. Otomatik ödeme sayesinde HGS bakiyesi belirlenen limitin altına düştüğü zaman Ziraat Bankası hesabından otomatik bir şekilde yükleme gerçekleştirilir. Böylece HGS’de bakiye var mı diye endişelenmeye gerek kalmaz. Ziraat Bankası sizin için bakiye yüklemelerini otomatik olarak gerçekleştirir.

Denizbank HGS Yüklemesi Nasıl Yapılır?

HGS yüklemesi yapmak için Denizbank’tan da otomatik ödeme talimatı verilebilir. HGS bakiye yüklemesi insanların başına dert olabilir. Her yerde ödeme noktasının bulunmasının zor olması kişiler için işleri daha da zorlaştırabilir. Fakat kredi kartları sayesinde insanlar oturdukları yerden saniyeler içerisinde HGS bakiye yüklemesi yapabiliyor. Bu bakiye yükleme işlemleri ile sürekli olarak uğraşmak istemeyen kişiler ise otomatik ödeme talimatı verebiliyor. Denizbank da banka müşterilerini kredi kartlarından ya da banka hesaplarından otomatik olarak HGS bakiyesi yükleme şansı tanıyor. Böyle bir talimat vermek istemeyen kişiler de Denizbank kredi kartlarını kullanarak kendileri de yüklemelerini gerçekleştirebiliyor.

Türkiye Finans İle HGS Ödemeleri

HGS ödemelerinin yapılabileceği adres olarak Türkiye Finans gösterilebilecek bankalar arasındadır. Otoyol ve köprülerden sıra beklemeden hızlı bir şekilde geçmek isteyen kişilerin başvurduğu yöntem HGS’dir. HGS bakiye yüklemesinin yapılabilmesi için de tercih edilebilecek farklı yöntemler mevcuttur. Kredi kartı ile HGS bakiye yüklemesini bir banka aracılığıyla gerçekleştirmek isteyen kişiler Türkiye Finans’a başvurabilir. Türkiye Finans bu bankaya ait kredi kartının olması halinde HGS’ye otomatik bir şekilde yükleme yapılabilmesini sağlıyor. Kredi kartı olmayan kişiler ise Türkiye Finans şubelerinden bir tanesine başvurabilir ve hızlıca kredi kartını çıkartabilir. Daha sonrasında ise otomatik talimat verilmesi ile beraber HGS bakiyesinin bir daha düşünülmesine gerek kalmaz.

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

5 Yorum
 1. Anonim

  Güzel ve faydalı bir içerik olmuş çok teşekkür ederim

 2. Anonim

  teşekkürler bilgi için

 3. Anonim

  bankalar böyle bir avantajı sağlıyor

 4. Anonim

  bu tarz işleri internetten çözebilmek çok avantajlı oluyor

 5. Anonim

  Vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim… Güzel ve faydalı bir içerik olmuş…