Renault Megane Neden Sağa veya Sola Çekme Yapıyor?

Renault Megane satın aldım ve aracımla uzun yola çıktım. Yolculuk esnasında 120 km/s üstündeki hızlarda aracım sağa veya sola çekme yapıyordu...

İkinci el olarak Renault Megane satın aldım ve aracımla uzun yola çıktım. Yolculuk esnasında 120 km/s üstündeki hızlarda aracım sağa veya sola çekme yapıyordu. Bu sorunu servise danıştım ve sorunun cep telefonundan kaynaklanabileceğini söylediler. Sizce bu mümkün mü? Aracıma telefon kiti taktırmamı önerir misiniz?

Aracınızın belli yüksek hızlarda sağa veya sola çekmesi lastiklerle jantlardan, rot ve balans ayarından ya da süspansiyon sistemi parçalarıyla direksiyon kutusundan kaynaklı olabilir.

2016 model Megane

Özellikle rot ayarı kontrol edilmeli ve ardından rot kolu ve rotlar da incelenmelidir. Bu noktada yetkili servis size yardımcı olacaktır.

Sorunu danıştığınız servis, yetkili mi yoksa özel servis mi bilemiyorum. Ancak cep telefonundan kaynaklandığını söylemek konusunda bir yetkili servisin böyle bir cevap vereceğini sanmıyorum.

Bu yorum oldukça komik ve hatta yılın yorumu olabilecek nitelikte olduğunu üzülerek bildirmek zorundayım.

Direksiyon sistemi, mekanik bağlantılı ve elektrik servo yardımcı sistemli olup siz direksiyonu düz tuttuğunuz sürece hiçbir elektronik müdahalenin olmadığı özelliktedir.

Direksiyon sistemi sadece elektronik çalışsaydı bu iddia üzerinde düşünülebilirdi. Aracınızda cep telefonu kullanmak için araç kiti ya da kulaklık almanız güvenliğinizi arttırır.

Otohaber

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!

2 Yorum
 1. Anonim

  1996 model TOROSumda aynısını yapıyordu, burda en son bir ustaya götürdüm, arabaya güzelce bir ayar çekti, 120 km korkudan yaklaşamıyordum, usta ayarladıkdan sonra TEST sürüşünde
  ibre 165 170 gördü, utanmasa daha yokmu diyecekti, demem o ki, gazlıysa gaz borularını
  ve ayarlarını güncelle, gaz hortum agızları eskimişse hava alıyor, emiş güçğnden sonra titreme yapıyor, ben hepsini degiştirdim, benim gaz borusunun altında boruda çatlak çıktı;
  ARİF HOCA

 2. Anonim

  Yapmayın böyle şeyler arkadaşlar.mantıklı şeyler yapın.