VW Amarok Canyon

Sadece büyük bir pick-up sizin için yeterli değilse, bir de Canyon versiyonuna bakın.

Abone ol

Genel olarak pick-up'ları kaba ve konforsuz olarak biliriz. Fakat son yıllarda otomotiv alanında yaşanan gelişmeler,  pick-up'lara da yansıdı . Bunlardan nasibini en çok alanların başında ise şüphesiz Volkswagen'in ürettiği Amarok geliyor. 2010 yılında üretilmeye başlanan bu araç, genel olarak zaten tarzıyla birçok kişiyi etkilemeyi başardı.

Autocar'da bu ay Amarok'un Canyon isimli versiyonunu kullandık. Bu açıdan sadece büyük bir pick-up değil aynı zamanda görsel olarak daha dikkat çekici bir araç isteyenleri tatmin edecek gibi görünüyor. Bu aracın kaputunun altında 2.0 lt 180 bg üreten motor yer alıyor. Aslında teknik olarak bu aracın diğerlerinden herhangi bir farkı bulunmıyor . Buradaki amaç, daha farklı görünen bir araç yaratmak. Canyon, manuel veya otomatik şanzıman seçenekleriyle birlikte alınabiliyor. Sadece dört çeker olarak satılıyor. Bizim test aracımız da, Amarok ürün gamının üstünde yer alan sekiz ileri o tomatik şanzımanlı modeldi. Canyon’un sahip  olduğu özelliklerden de söz edelim. Dışından bakıldığında Canyon  tampon kiti, karartılmış stoplar, siyah renkli takla ban ve 17 inç Roca  isimli jantlar en önemli özellikleri. Bu araç için seçilen balar rengi de farklı  olduğunu ilk bakışta hissettiriyor. Kabinde de bazı değişiklikler var. Vites topuzunda ve deri direksiyon  üzerinde bulunan turuncu dikişler, bu araç için özel olarak tasarlanan koltuk kaplamaları Canyon’a özgü detaylar. Ayrıca havalandırmaların etrafındaki turuncu çerçeve de bir farklılık . Ön koltuklarda yer alan ısıtma özelliği soğuk günlerde iyi bir arkadaş olacaktır. Ön ve arka standart park sensörleri bu büyük aracın manevraları esnasında oldukça işinize yarayacak.

Genel olarak Amarok Canyon’da sunulan donanımlar hoşunuza gidecek ve görsel olarak gerçekten farklı görünüyorlar. Her ne kadar koltukla kullamlan suni deriyi çok beğenmemiş olsak da, Amarok bu sınıfta sevdiğimiz bir araç. Sürüş karakteriyle otomobile en yakın pick-up’lann öncüsü olarak dikkat  çekiyor. Ancak otomatik versiyon aracı sadece dört çeker olarak kullanabiliyorsunuz; oysa manuel  şanzımanda istediğiniz zaman iki  çeker olarak kullanmak mümkün.  Fiyat meselesine gelince; pek ucuz olduğunu söyleyemeyiz. Üst donamım seviyesi olan Highline otomatik Amarok ile arasmda 7 bin 500TL civarında bir fark bulunuyor. Şu anda  kullandığımız aracın liste fiyatı 109  bin 250 TL ve kampanyalı alırsanız 103 bin TL’ye sahip olabiliyorsunuz.

Kaynak . Autocar

Galeri

VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon
VW Amarok Canyon

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!