Ford Fiesta Sürüş Testi ve Özellikler

Sürücüye yol zeminiyle ilgili bilgileri fazlasıyla veren ayrıca yönlendirme isteklerini hızlıca yerine getiren Ford Fiesta, virajlarda nötr karakterini korurken en yüksek hızlara ulaşıyor.

Abone ol

Yeni Ford Fiesta, Ford markasının iki tipik özelliğini bir arada sunuyor: Sürüş konforu ve dinamizm. Çukurlar, dalgalar veya farklı türden pürüzler fark etmeksizin otomobilin çok olgun bir yapı sunan geleneksel süspansiyon sistemi yol düzeyindeki hataları bu karşılaştırmaya opsiyon listesindeki adaptif süspansiyon sistemiyle dahil olan yeni Volkswagen Polo’dan daha becerikli bir biçimde filtreliyor. Aynı şekilde otomobilin yüksek hızlardaki düz gidiş dengesi de çok başarılı.

Sadece Titanium donanımıyla birlikte gelen çok iyi şekillendirilmiş spor koltuklar da konfor seviyesini arttırıyor. Bununla birlikte koltukların iri yapılı sürücü ve yolcular için biraz dar kalabileceğini de eklemeliyiz. Hyundai ve Volkswagen bu konuda daha cömert ön koltuklara sahip.

Ford Fiesta’da Ortalama Genişlik, Ortalama Üstü Sürüş Keyfi

Yeni Fiesta’yı selefiyle karşılaştırdığımızda modelin ergonomi ve kullanım kolaylığı konularında epey bir yol kat ettiğini söylemek mümkün. Pek çok fonksiyona erişim yüksekte, görüş açıları içinde yer alan büyük bir dokunmatik ekran üzerinden gerçekleşiyor. Ford bu sayede daha az fonksiyon sunan Toyota’nın seviyesini yakalamış oluyor.

Küçük Ford’un bir diğer artısı da sınıfının standartlarını aşan güvenlik özellikleri oluyor. Seçilen donanım seviyesine bağlı olarak şerit takip yardımcısı, çapraz trafik asistanı veya adaptif hız sabitleyicisi gibi özellikler standart veya opsiyonel olarak sunuluyor.

Yeni Fiesta’da sunulan yaşam alanı selefiyle karşılaştırıldığında etkileyici ancak bu konuda daha iyisini yapanlar da var. Örneğin Polo’da daha fazlası sunuluyor. Fiesta’nın 269 litrelik bagaj hacmi de karşılaştırmanın en küçük değeri.

Sürücüye yol zeminiyle ilgili bilgileri fazlasıyla veren ayrıca yönlendirme isteklerini hızlıca yerine getiren otomobil, virajlarda nötr karakterini korurken en yüksek hızlara ulaşıyor.

Güçlü ve dengeli çalışan 3 silindirli motorun 6,4 lt/100 km’lik ortalama tüketimi de övgüyü hak ediyor.

Fiesta hem şehirde hem de uzun yolda kendini çok iyi hisseden bir otomobil.

Otohaber

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!