Kia Sportage Premium 1.6 L Otomatik İnceleme

Kia Sportage, beklentileri karşılayan bir kompakt crossover temsilcisi.

Abone ol

Kia Sportage‘in atmosferik motor ve tork konventörlü otomatik şanzıman seçeneği konfor, tüketim ve performans sınavını vermek için karşımızda.

Geleneksel teknoloji ile daha uygun fiyatlı alternatif sunmak isteyen üreticilerden Kia, Sportage modelinde 1,6 litre 132 HP’lik atmosferik motor ve geleneksel tork konventörlü otomatik şanzıman seçeneği sunuyor.

Kia Sportage Beklentileri Karşılayan Bir Kompakt Crossover mı?

Sportage modern tasarımı, geniş yaşam alanıyla beklentileri karşılayan bir kompakt crossover temsilcisi. Kabin içerisindeki malzeme kalitesi ve sunduğu donanım paketleriyle tatminkar bir otomobil. Bunların yanı sıra 1.6 atmosferik motor ve 6 ileri vitesli otomatik şanzımanın Sportage’in modern tasarımına uygun olup olmadığını keşfetmek için start düğmesine basıyoruz. Bakalım Kia Sportage bizlere neler gösterecek ve vadettiklerini karşılayabilecek mi?

Kia Sportage

Kia Sportage Hızlanma Konusunda Pek İddialı Değil!

Sessiz çalışan atmosferik motor ilk kalkış anında 1,5 ton civarındaki boş ağırlığın da etkisiyle biraz hantal hissettiriyor. 0-100 km/s hızlanma test verisindeki 12,6 saniyelik veri de Sportage’in hızlanma konusunda iddialı olmadığını gösteriyor. Hızlanma taleplerinin yanıt bulması için motor devrinin yükselmesi gerekiyor. Bu durumda biraz daha makul hissettiriyor.

Geleneksel tork konventörlü 6 ileri vitesli otomatik şanzıman konfor beklentilerini karşılayacak sarsıntısız ve yerinde vites geçişlerine sahip. Vites değişimlerinde ise aceleci davranmıyor.

Sportage’in bu ikiliyle ağırkanlı bir sürüş deneyimi sunduğunu söyleyebiliriz. Ortalama test tüketimine baktığımızda ise 8,0 lt/100 km’lik verinin açıkçası pek ekonomik olmadığını söylememiz gerekiyor.

Kia Sportage Fiyatı Ne?

Sportage 1.6 Otomatik 97.200 Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlarla satılıyor. En üst donanım seviyesi Premium’un değeri 113.900 Türk Lirası.

Fiyat listesinde Premium donanımlı 1.6 Turbo benzinli motor ve DCT ikilisi ile 4.4 aktarmanın değeri 134.900 TL olarak görülüyor. Aradaki 21.000 TL’lik fark, daha atak ve daha ekonomik bir araç isteyenlere fazla gelmeyebilir.

Kia Sportage Ön Panel

Kia Sportage Gözden Kaçmaması Gereken Detaylar

  • Otomobilde Benzinli atmosferik motor, 132 HP gücünde.
  • 466 litrelik bagaj hacmi arka koltuklar yatırıldığında 1455 litreye kadar çıkartılabiliyor.
  • Sportage’in malzeme ve işçilik kalitesi gayet başarılı seviyede.

Kaynak: Otohaber

Yorum Yap

Email adresiniz gizli tutulur!